Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Laborban mért 6,6-os vércukor...

Laborban mért 6,6-os vércukor szint már cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap lett meg a laborom eredménye (vér és vizeletvizsgálat).

Az éhgyomri cukor értéken kicsit beparáztam, főleg amikor elkezdtem utánaolvasni, hogy ez már egy emelkedett értéknek számít.


Korábban nem voltam laboron, így összehasonlítási alapom nincs előző eredménnyel és mérni sem szoktam.


A háziorvoshoz holnap megyek le megmutatni az eredményt, a többi egyébként jó lett. Vizeletben nincs cukor és fehérje se (azt olvastam ezek is cukorbetegségre utalnak).


De addig is szívesen olvasnék valami megnyugtatót olyanoktól akik jobban értenek hozzá mint én.


Egyetlen ilyen mérésből kijelenthető hogy prediabéteszes állapotban vagyok? Vagy ez benne valamennyi hibaszázalék? (kicsit reménykedek benne hogy még beleférek a 0,6 eltéréssel a normálisba... :) )


Köszönöm ha segítesz



2023. ápr. 13. 17:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az szuper, akkor megnyugodhatsz. Persze a terhelésen még kijöhet valami. Ha már úgyis van mérőd, akkor persze pár havonta nem hülyeség ránézni. Elég sok a rejtett cukorbeteg.
2023. ápr. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Végre tudtam mérni magamnak ma éhgyomri értéket is. :)


Éhgyomorra: 5.8

Reggeli után 2 órával: 5.4


Ez már felettébb megnyugtató.


Ezt a mérőt egyelőre csak kölcsönkértem, de be fogok szerezni egy ugyanilyen típusú sajátot, mert ehhez tudok akkor ismerőstől kérni majd tesztcsíkot. :)


Egyébként én magam tudok itthon csinálni terheléses cukorvizsgálathoz hasonlót a mérőmmel?

2023. ápr. 15. 09:01
 13/18 anonim ***** válasza:

Tudni tudsz, mert be lehet szerezni glükózt, azaz szőlőcukrot a közértben is. Kevésbé pontos az otthoni mérő, mint a labor, de használható lenne az eredmény. De nem ajánlott, mert rosszul lehetsz közben és az jobb, ha rendelőben történik. Meg inzulinszintet se tudsz otthon mérni, ami érdekes lenne - viszont az háziorvosi beutalöval se lesz, csak endokrinológus kérheti tudtommal.


Viszont ha mondjuk 2 vagy 3 pontos terhelést kérnek, akkor a saját mérővel "besűrítheted" 4 vagy 5 pontossá. Meg mérőtesztelésre is jó.

2023. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam, hogy ez ilyen veszélyes is lehet. :)

Akkor ezt valószínű kihagyom.


Ezek az otthoni mérők mennyire pontosak egyébként? Mekkora a hiba határ?


Kb negyed órája mértem rá utoljára, mert most telt le az ebéd utáni 2 óra és megint teljesen jó érték volt. (5.3) Nem sok az eltérés az éhgyomri és az evés után 1 és 2 órával mért érték között, átlagosan 0,5. Ez létezhet és rendben is van?


Az összes amit mértem 6 alatt volt, talán 5.8 volt a csúcs még tegnap. :)

2023. ápr. 15. 15:45
 15/18 anonim ***** válasza:
Az otthoni cukormérő kissé felülmér, mint a vénás vérből megállapított érték.
2023. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Létezhet és rendben van, hogy szinte éhgyormi értékre visszamegy.


Nekem a tesztcsík papírján szerepelt egy táblázat, hogy a mérések hány százaléka van x hibán belül. Úgy emlékszem, simán lehet 1 mmol/l is a hiba, de azért többségében kevesebb a táblázat szerint. Nagyon magas értékeknél a hiba is nagyobb. De ha pont 1 mmol/l-rel alámért, még akkor is simán rendben vagy.

2023. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Teljesen rendben van a cukrod, nem kell aggódni.
2023. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ezek is mind új infók voltak számomra. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, megnyugodtam akkor, hogy rendben van a cukrom. :)


Tegnap egyébként névnapot ünnepeltünk késő délután így több cukrot vittem be (kis pezsgő,torta) így tudtam olyat is mérni, ami kicsit "terhelésesebb" és számítottam is kis emelkedésre az éhgyomri mérésnél, de semmi extra nem volt benne. 5.3-at mértem.


Örülök én is, hogy minden rendben van. Úgyhogy aki olvassa esetleg később a kérdést és szintén többet mérnek a laborba, annak is üzenem hogy nem kell megijedni. :)

2023. ápr. 16. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!