Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Frontérzékenység? Tavaszi...

Frontérzékenység? Tavaszi fáradtság? Mi a baj a fejemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálok rövid lenni: az elmúlt napokban rendre úgy esem haza az egyetemről, hogy fáradt vagyok (álmos, de nem tudok aludni), enyhén fáj a fejem (a homlokomban), semmi motivációm vagy mentális erőm bármihez. Egyetemista vagyok ugye, előadásokra be tudok járni és tudok is figyelni - nyilván egy pontig, de utána hazautazom és semmi. A semmire mennek el a délutánjaim, sokszor az alapvető feladataimra is nehezen veszem rá magam. Ha nekiülök, hogy hasznosat is tegyek: mit is kéne csinálnom? Rendezetlen vagyok.


Ez az áprilisi szeszélyes időjárás miatt lehet? Nem annyira érzem úgy, hogy változékony lenne az idő, viszont a frontokat általában van, hogy megérzem. De az 1-2 nap, ugye amikor megérkezik, nem napok. Jövőhéten ZH-k, hétvégére jó lenne már összeszedni magam, mert ez így nagyon rossz. Kedvem is "semmilyen" (de nem depresszív, negatív, vagy ilyesmi, inkább neutrális, nyugodt).


Rendesen eszem-iszom, sok zöldséget is, de... mintha csak kásán és babon élnék angolhonban :D Nemrég szedtem be a vasamat (vérszegény vagyok így időnként kúraszerűen szedem), szóval még az se lehet, hogy híg a vérem...


Ötletek?:)


2023. ápr. 19. 20:51
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és az alvásmennyiségem nem változott, szerekkel nem élek, inni sem iszom/bulizom vagy ilyesmi
2023. ápr. 19. 20:52
 2/6 anonim ***** válasza:

"szerekkel nem élek, inni sem iszom/bulizom vagy ilyesmi"


Pont ez a baj mert ilyen langyosfos életet élsz ahelyett hogy élveznéd. Bejárni egyetemre aztán hazamenni tanulni anélkül hogy eljárnál szórakozni, húdeizgi... nem a tavaszi fáradtság és a frontok miatt vagy lagymatag hanem eluralkodott rajtad a közöny és az unalom (ami a leírásod alapján teljesen evidens)

2023. ápr. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hu de unalmas élet lehet ez,én felkötném magam az tuti
2023. ápr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sikerült megragadni a lényeget... :D


Na akkor, szükségesnek érzem leírni, hogy nekem a bulizás egyáltalán nem kikapcsolódás. Ha mégis vágyom rá, akkor elmegyek. Azért írtam, hogy nem iszom/bulizom, mert ezt az átlaghoz képest ritkán teszem, akkor sem hányom összemagam, meg nem az aluljáróban kell összekaparni. Nyilván nem élek alkoholmentes életet, pláne, hogy most volt a tavaszi szünet.


Ezt a hozzáállást meg ne normalizáljuk, hogy egyetemre csak az unalmas emberek járnak, bizonyos szakokon igenis hasznos dolog + nem azért járok egyetemre, hogy az időmet pazaroljam, hanem egyszer majd használni is szeretném az itt megszerzett tudást, valamint feleslegesen nem akarom milliós tartozásokba keverni magam, csak azért, mert "most kell bulizni!!!"


A kérdés nem arra vonatkozott, hogy ez szerintetek unalmas élet, vagy sem, hanem arra, hogy mi az oka annak, hogy ugyanolyan időbeosztás és elfoglaltságok mellett, miért érzem magam úgy, mint a mosottrongy annak ellenére, hogy eszem rendesen, mozgok eleget és szakítok időt a pihenésre, kikapcsolódásra is.

2023. ápr. 22. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Látom neked a szövegértelmezés komoly gondot okoz. Egyrészt senki nem firtatta az egyetem hasznosságát sem azt hogy az egyetemre járók unalmas életet élnének. Itt a te konkrét esetedre vonatkozott a válasz hogy az egész életed abból áll hogy bemész az egyetemre majd hazamész tanulni + aludni. Na ez az ami rendkívül unalmas. Én sem csaptam szét magamat minden nap az egyetem mellett de azért a diplomázásig nem úgy éltem mint egy apáca és mindig volt hobbi + motiváció az életemben ami miatt nem kerültem olyan állapotba amibe te.


"miért érzem magam úgy, mint a mosottrongy annak ellenére, hogy eszem rendesen, mozgok eleget és szakítok időt a pihenésre, kikapcsolódásra is."


Azért mert teljesen motiválatlan vagy aki egy életunt életet él. Attól hogy mozogsz meg fitness szarokat eszel nem jelenti azt hogy ki fogsz csattanni az energiától ha egyébként semmi izgalmas nem történik az életedben. Egyedül annyi bajod van hogy bepossadtál és nincs semmi motivációd, eluralkodott rajtad a közöny és a letargia ezért érzed úgy hogy nincs erőd semmire.

2023. ápr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös, a saját véleményedet hajtod, holott több ponton is olyan kijelentéseket teszel, amelyek nem hogy nem igazak, de még csak utalás sem volt rájuk.


Köszönöm a nagy semmit, jobb lett volna, ha senki nem válaszol, mintsem ilyen frusztrált fröcsögést olvasni.


Szomorú vagyok.

2023. ápr. 22. 22:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!