Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Még így is lehet bèlelzàródàsom?

Még így is lehet bèlelzàródàsom?

Figyelt kérdés

Több, mint egy hete, váltakozó szèkrekedèsem van, vagyis először, 4 nap is eltelt, mire tudtam wc-re menni, pedig sok rostos dolgot ettem. Azt is hallottam, hogy az sem jó, ha túl sok rostosat eszünk, mert beragadhat a széklet, ha nem iszunk eleget, mondjuk èn direkt sokat ittam. Miután tudtam wc-ni, utàna sem éreztem kifejezetten azt a megkönnyebbülés èrzèst, amit normál esetben szoktam. Van irritàbilis bèlszindrómàm, màr elèg régóta, illetve laktóèrzèkenysèg, SIBO is kiderült, helicobacter. Akkor kaptam rà antibiotikumot. Most megint olyan tüneteim vannak, de ilyen durva szèkrekedèsem nem volt akkor. Ittam egy ilyen gyógy-màlyvateàt, ami meghajtott, ami nagyon nyugodtalanító, hogy szèkelès utàn szokott fájni bal oldalt a hasam, köldök mellett ès ott is szoktam leginkább felpuffadni. Viszont egy ideje màr a derekam is erősen fàj utàna

.. Tegnap nagyon felpuffadtam, ès odàig fajult a dolog, hogy màr a bal bordaívnèl is szúrt, nem is tudtam kiegyenesedni. A mèhem környéke is fájt, a kismedence. A gázok azért mennek, de mostanra màr megint, 2. napja nem voltam wc-n...:/ Csak júliusra kaptam időpontot a gasztroenterológushoz, addig kell egy hasi ultrahangot csinàltatnom. Csak most, hogy olvasgattam, fèlek, nehogy bèlelzàródàsom legyen, vagy így, hogy 2 napja hasmenésem volt, az nem lehetséges? Nem tudom, mit csináljak, menjek-e be esetleg az ügyeletre..

Előre is köszönöm!


2023. ápr. 21. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Lépedet nézetted már?
2023. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam mèg, hogy erősen szoktak morogni is a beleim..
2023. ápr. 21. 13:56
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem, azt mèg nem. Mièrt? Egyébként, a limfocita, meg monocita is, azt hiszem, picit emelkedett lett.

Köszi a vàlaszt.

2023. ápr. 21. 13:57
 4/20 anonim ***** válasza:

Haziorvoshoz menj el...


De ha nagyon nem akarsz es helyette a gyakorin akarod hogy vegezzunk beltukrozest es nyomogassuk meg a beleidet kakit keresve, akkor folytasd.


Egy tanacs azert, hogyha nagyon kiakarod uriteni a beleidet, vegyel egy hashajtot a gyogyszertarban amit meg kell innod, majd nyomjal fel magadnak glicerines vegbelkupot. A hashajtot kezd kozepes - eros adaggal.


Ezzel kb. lehet egy napig el leszel, igyal kozben sokat, mert ugy fogsz fosni mint a fene szoval ugy keszulj.


Garantaltan megszunik a belelzarodasod, hacsak nem valami mastol van.

2023. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
De akkor ezekkel a panaszokkal menj el a háziorvoshoz, inkább ő adjon tanácsokat, mint mi itt, neked sokkal komplexebb a problémád.
2023. ápr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Jó, elmegyek hozzá.A gyógytea is kitisztít, de nem szeretnèk ràszokni..:/
2023. ápr. 21. 14:10
 7/20 A kérdező kommentje:
Persze, köszönöm!
2023. ápr. 21. 14:11
 8/20 anonim ***** válasza:
a hashajto meg glicerines vegbelkup tisztit ki totalisan, a tea is jo de kozel nem annyira mint az elozo ketto.
2023. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, jó a gyógytea, de csak átmenetileg, az alapproblémád nem szűnik meg, visszatérő.
2023. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen, ezt nem tudtam.

Igen, valami biztosan van, màr egèszen lent fàj a hasam, de a szèkelèsi ingert mègsem èrzem.:/

2023. ápr. 21. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!