Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Még így is lehet bèlelzàródàsom?

Még így is lehet bèlelzàródàsom?

Figyelt kérdés

Több, mint egy hete, váltakozó szèkrekedèsem van, vagyis először, 4 nap is eltelt, mire tudtam wc-re menni, pedig sok rostos dolgot ettem. Azt is hallottam, hogy az sem jó, ha túl sok rostosat eszünk, mert beragadhat a széklet, ha nem iszunk eleget, mondjuk èn direkt sokat ittam. Miután tudtam wc-ni, utàna sem éreztem kifejezetten azt a megkönnyebbülés èrzèst, amit normál esetben szoktam. Van irritàbilis bèlszindrómàm, màr elèg régóta, illetve laktóèrzèkenysèg, SIBO is kiderült, helicobacter. Akkor kaptam rà antibiotikumot. Most megint olyan tüneteim vannak, de ilyen durva szèkrekedèsem nem volt akkor. Ittam egy ilyen gyógy-màlyvateàt, ami meghajtott, ami nagyon nyugodtalanító, hogy szèkelès utàn szokott fájni bal oldalt a hasam, köldök mellett ès ott is szoktam leginkább felpuffadni. Viszont egy ideje màr a derekam is erősen fàj utàna

.. Tegnap nagyon felpuffadtam, ès odàig fajult a dolog, hogy màr a bal bordaívnèl is szúrt, nem is tudtam kiegyenesedni. A mèhem környéke is fájt, a kismedence. A gázok azért mennek, de mostanra màr megint, 2. napja nem voltam wc-n...:/ Csak júliusra kaptam időpontot a gasztroenterológushoz, addig kell egy hasi ultrahangot csinàltatnom. Csak most, hogy olvasgattam, fèlek, nehogy bèlelzàródàsom legyen, vagy így, hogy 2 napja hasmenésem volt, az nem lehetséges? Nem tudom, mit csináljak, menjek-e be esetleg az ügyeletre..

Előre is köszönöm!


2023. ápr. 21. 13:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
nyomj mar fel 1-2 kupot es kinyomod magadbol siman 20 perc mulva.
2023. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi, azt lehet kipróbàlom akkor, csak azt írja, hogy akut hasi fájdalom, vagy ismeretlen eredetű fájdalom esetén nem szabad használni.. Akkor így is ki merjem próbálni?
2023. ápr. 21. 19:31
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott alul fajni a hasam, nekem is van IBS-em.


Valamikor fosok valamikor kokemeny szekrekedesem van. Plusz szedek olyan gyogyszert is ami kemenyiti a szekletet. Nekem soha nem volt bajom a vegbelkuptol.


Tisztisd ki a beleidet.


Korrekt mod az lenne amit leirtam. Hashajto + vegbelkup az egyik nap. Igen fosni fogsz de addig ameddig az utolso csepp fos ki nem jon beloled mert az osszes kemeny szeklet cseppfolyossa fog valni.


De kozben igyal sok vizet.


Amugy lehet nekem is azt kene lassan, utoljara tavaly csinaltam...

2023. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Èrtem, köszi. Megkèrdezhetem, hogy akkor, amikor a szèkrekedesèses időszakban vagy, mindig vègbèl kúpot kell használnod?
2023. ápr. 21. 20:36
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem. Valamikor megjon az ihlet masnapra vagy napkozben. Ha a 4. nap reggel nem jon semmi, akkor szoktam ehhez folyamodni (csak kuphoz). Ha ez gyakran fordul elo akkor meg jon a nuklearis recept amit leirtam, hashajto + kup.


Ez csak akkor kellett ha tul sok szorongasoldot vettem be peldaul, mert az lelassitja a belmozgast is es nem halad a belsar rendesen aztan megkemenyedett nyuszibogyokra.

2023. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen. Néha èn is szedek Frontint, olvastam, hogy az is okozhat szèkrekedèst, bàr csak nagyon ritkán, akkor is csak a 0,25-ös Frontin felèt szoktam bevenni, de úgy figyeltem meg, hogy nekem az nem befolyásolja ezt a dolgot, de akkor nem tudom.

Jó lenne inkàbb valahogyan kijönni az IBS-ből, meg màr attól is fèlek, hogy valami komolyabb baj lehet a beleimmel/gyomrommal..:/ Gyomortükrözèsem volt màr, -az sem most-de kolonoszkópia pl. mèg nem..

2023. ápr. 21. 20:56
 17/20 anonim ***** válasza:

Az alprazolamtol nekem is volt komoly szekrekedesem, de en akkor eleg tulzasba vittem a cuccot, kb 8 - 10 mg-ot szedtem be 3 napig.


Szerintem total leallt a belmukodesem arra az idore es attol volt egy kemeny szekrekedesem.

2023. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hm, aham...:/ Igen, az valóban nem kevés.
2023. ápr. 21. 21:26
 19/20 anonim válasza:
Szia. Azóta mi lett?
2023. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szia,

hol jobb, hol rosszabb, sajnos.. :/ Ilyen 4-5 napos szèkrekedèseim viszonylag ritkán vannak, de 1-2 napos azért elő szokott fordulni még. Voltam azóta gasztroenterológusnál, de kb. le sem sza...-ta a problémámat, és tükrözést nem is akar csinálni.

2023. aug. 5. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!