Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ébredek fel minden...

Miért ébredek fel minden éjjel 4 -5 óra alvás után?

Figyelt kérdés

Próbáltam már mindent:

- sbo-n felirt xanaxtól kezdve pár napig

- gyógyteán át ( citromfű, és orbáncfű)

- melatoninon keresztül

Minden nyavalyát, de altatót nem- a mellékhatások miatt, borzasztó mi van rá írva, ennél még keveset aludni is jobb



Mindennel felébredek 4-5, max 6 óra alvás után. Egyedül az 5 nap alváshiány után kapott xanax ütött ki először 9 órára, az a rekord az elmúlt két hétben. /Az is csak először, utána nem, viszont olyan voltam tőle, mint akinek a személyisége beszűkült, és a kiürülése szorongáshoz vezetett, uh kuka./

Megébredek, és vagy vissza tudok tudatosan aludni- számolás és légzésre figyelés-, vagy nem. Maga az első 4 óra nem okoz problémát, este melatonint dobok be, de a fentiek egyik se hat 4 órán túl.

Tud valaki vmi értelmes és hatásos választ? Köszi!



2023. ápr. 27. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod milyen sokan cserélnének veled 5-6 óra alvás miatt?! Ha a fent említett dolgok nem használnak nincs más, csak az altató. De ha ennyit tudsz aludni eszedbe se jusson. Majd ha ott tartasz ahol én tartottam, hajnali 3 és 6 között 2 részletben...
2023. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ohh te szegény! És hogy vagy még életben?

Nekem az elalváshoz a Melatonin segített, attól 30 perc múlva szunya van, ha ajálhatok neked vmit. És nálam 4 óráig hat- minimum- tehát annyi idő alatt nem ürül ki. A Citromfűtea ueddig hat.

Azért kösz a választ, ezzel szoktam nyugtatni magam, hogy mindig vans zarabb helyzetben lévő. De jó lenne egy megoldás.

2023. ápr. 27. 15:01
 3/9 A kérdező kommentje:
ui: az altató, amit felírtak alvajárással, alvajárás alatti emlékezett kieséssel- bármit csinálhatsz és tehetnek veled úgyse emlékszel-, öngyilkossági gondolatok előretörésével járhat. Köszönöm, kihagynám eme csodaszereket. :)
2023. ápr. 27. 15:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vagyok életben, hogy altató. Nem kell mindent elhinni amúgy amit leírnak a mellékhatásokban. Gondold el, kb. 800 ezer ember él altatón. Sajnos. Köszi, túl vagyok a létező mindenen, semmi nem segített.
2023. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És altatóval alszol 2* 1,5 órát?! Akkor ez nem egy jó megoldás és követendő példa. Én már egyszer voltam ebben, és kimásztam belőle pár hónap alatt a 2005-ös években. Gyógyszer nélkül, mert akkor már 6 valeriana se segített, mikor berágtam, és eldobtam másfél hét után. Pár hónap volt ahogy emlékszem helyreállni. És akkor egyedül voltam, most van férjem és családom, jobb a helyzet szociálisan. Gyökeresen felfordítottam és újraépítettem az életem. A személyiségemet is. Mert az adott helyzet kilátástalan volt. Szerintem most is itt lesz a megoldás, csak azért időnként kialudnám magam :)
2023. ápr. 27. 15:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, azért szorultam altatóra mert állandósult a 2x1,5 óra. Hogy napközben hogy voltam azt hagyjuk. Inkább altató, amit amúgy szomnológus javasol.
2023. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Áhh, így már jobban hangzik :)
2023. ápr. 27. 15:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos sehogy sem hangzik jól, de ez van. A nemalvás károsabb.
2023. ápr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazabol mindenki, csak a szerencsesek vissza is alszanak. Allitolag ez vadaszo-gyujtogeto korunkbol maradt, amikor nem egyben aludtunk, hanem ket reszletben.
2023. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!