Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez agyvérzés lehet? Mit...

Ez agyvérzés lehet? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egész nap a fejem hátoldala a tarkóm felett hol jobban fáj/ hol kevésbe, talán kicsit kótyagos is a fejem, de mostmár tényleg elkezdtem aggódni, mert erőteljesebben kezdett fájni és ezen a részen még nem éreztem fájdalmat. Vérnyomásmérő nincs itthon most sajnos, egyszerűen rettegek. Ezen a területen nem nagyon szokott fájni, mostanában alapból nem vagyok az a fejfájós. 2021ben voltam utoljára kivizsgálva akkor az EKG, szívultrahang teljesen negatív volt, azóta 2 teljes labor is jó volt, de az orvostanhallgató ismerősöm szerint ez semmit nem jelent.

Ha nem múlik menjek be a kórházba? Vagy hívjam a mentőket. Rettegek...

21/ F



2023. máj. 11. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kettős front van. Az agyvérzés érzékkieséssel, zsibbadással és bénulással jár. Pihenj le egy kicsit. Ha reggel is fáj még, vagy erősödik akkor menj orvoshoz.
2023. máj. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Lehet magas vérnyomástól is, az pedig okozhat agyvérzést, ha megrepednek a hajszálerek. Pl. egy 200-as vérnyomásnál nem ártana mentőt hívni.
2023. máj. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Atyam... Akkor lehet hivok taxit es indulok a korhazba
2023. máj. 12. 00:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha agyverzesed lenne, akkor zavart lennel, nem tudnad a karjaidat egyforma magassagba felemelni, a mosolyod feloldalas lenne es akcentussal beszelnel, vagy erthetetlenul (mert a nyelvedet nem tudnad ugy kontrollalni, ahogy kell a beszedhez). Az agyverzes nem jar fejfajassal.


Szerintem ez a sokadik kerdesed az egeszsegeddel kapcsolatban, en inkabb egy pszichologust javasolnek. Jobbulast!

2023. máj. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az.
2023. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
na mi lett veled?
2023. máj. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát elaludtam és reggelre elmúlt a fejfájás...
2023. máj. 12. 13:12
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam hogy csak az időjárás miatt van.

Hogy legközelebb ne legyen ekkora parád vegyél otthonra egy vérnyomásmérőt, így ha rosszul érzed magad megméred a vérnyomásod és tudni fogod, hogy van e baj vagy nincs. Szerencsére nem olyan drágák. 10 ezerért már egy elég jó minőséget kapsz.

2023. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%
Lehet akkor már kihordtad lábon az agyvérzést!
2023. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Na most akkor elarulom, hogy a vernyomasmerovel nem lehet megallapitani, hogy agyverzese van. Pl az alacsony vernyomas is jelenthet agyverzest. Meg a magas is. Nem a vernyomasmeronek kell eldontenie az agyverzes tenyet, hanem a mindenfele egyeb tuneteknek, amit ORVOS allapit meg, es nem a vernyomasmero.


Ezen kivul, ez a kerdezo mentalis problemakkal kuzd az egeszsegi allapotat illetoen, rengeteg kulonbozo kerdese van arrol, hogy eletveszelyben van-e. Nem kellene teves informaciokkal meg nehezebbe tenni szamara a gyogyulast.

2023. máj. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!