Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Alig várom, hogy szabadnapos legyek, h végre pihenjek, meg a dolgaimmal foglalkozzak, de itthon meg segítsek mindenbe. Nagyon elegem van, nem azzal h segíteni kell, hanem elvárják h roh@dt fáradtan is segítsek, van elég bajom, élem a saját életemet. Pont ezért nem akarok felmondani se a munkahelyemen, mert akkor még jobban csesztetnek itthon. Heti 5x11órát dolgozok, de hiába pofázom el nekik h nagyon fáradt vagyok...elhiszem...de át értékelni azt nem tudják, hogy milyen egy gyorséttermi élet..semmit nem tudsz csinálni szabadnapodon, háztartási munkát felejtsd el mert ugy kimerűsz a kórházba kötsz ki. Lassan én is ott fogok, mert idegileg begörcsöl az agyam.

2019. dec. 31. 14:48
 1/10 anonim válasza:
53%

Azt, hogy a szüleiddel mit kellene tenned azt nem tudom, mert az enyémek szerencsére nem ilyenek.

Viszont ha semmi más megoldás nincs, akkor el kell költöznöd. Heti 55 órával még gyorsétteremben is meg kell kapnod a 270-et abból azért szolidan meglehet élni. Tudom, mert én 40 órával megkerestem a havi 200-at. Meg egyébként melyik gyorsétterem az ahol kifizetik a túl órát nem pedig lecsúsztatják?

Illetve én ott hagytam a gyorséttermet, most futár vagyok és így napi 11 órával (vagy kevesebbel) keresek 350-et. Ebből már vígan el tudsz menni otthonról.

2019. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha olyan jól keresel, kezd el a saját otthonodat megteremteni. Ott majd nem lesz baj hogy eléd teszik a kaját.
2019. dec. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha velük élsz, az a minimum, hogy beszállsz az otthoni munkákba. Lehet költözni, nem lesz ilyen gondod.
2019. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Lássuk csak. Dolgozol folyamatosan, otthon mindent kénytelenek néküled megcsinálni, főznek, mosnak rád, még rendet is raknak helyetted. Rájuk szakad minden, de közben rólad is gondoskodnak, pedig felnőtt vagy és még neked áll fejjebb, ha meg kéne mozdulni, hogy legalább elmosogass. Vagy segítessz vagy elköltözöl. Ha költözöl, akkor viszont az összes házimunkát neked kell csinálnod, segítség nélkül, de gondolom ott is tojni fogsz rá, mint most.
2019. dec. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Te kedves utolsó, az ilyen jellegű bunkó hozzászólást várta. Azon kívül, hogy mos, rám, minden mást én csinálok magamra. Csak aludni járok haza, te gondolom nem dolgozál ilyen helyen, max ha igen, pár napig bírtad. :) Mnt a negatív vissza jelzés, te negatív :D
2019. dec. 31. 15:53
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

"Azon kívül, hogy mos, rám, minden mást én csinálok magamra. Csak aludni járok haza"

Ezek szerint álmodban csinálod a házimunkát. 👍

2019. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem azért, hogy védjem, de ne már egy komplett családra való házi munkát vele végeztessenek el úgy, hogy folyamatosan túlórázik.

Tudom, miről beszélek: Dolgozni jártam (jó, irodai munka), mellette számviteli főiskola levelezőn, és mellette anyám még elvárta, hogy a 140 négyzetméteres családi házat én porszívózzam RENDSZERESEN és csak én, felmosás az én dolgom volt mindig, portörlés, vasalás. És mindez ugye négyünkre, mert a hercegnő hugom a pasijánál lakott. Azért amikor külön költöztem, az egy főre (tehát magamra) jutó házimunka messze nem volt annyi, mint amit a szülői házban rám toltak.

2019. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem ellenzek semmi féle házimunkát. De képtelen vagyok ezt megcsinálni h állandóan reggel 11re megyek dolgozni és 22ig minimum bent vagyok, és ugye még éljem mellette a saját életemet is..mikor úgy jövök haza mint egy mosott rongy.. Lehet igen tényleg velem van a gond, h semmit nem csinálok, de egyszer sem dolgoztatok olyan helyen mint a gyorsétterem..időre kell minden megcsinálni, mindenre figyelni..Utolsónak meg köszönöm. Végre vannak normális válaszolók is itt :)
2019. dec. 31. 17:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod a munkát, keress mást. Sokan dolgoznak gyorsétteremben, aki egyedül él, annak is 3l ke végeznie a házi munkát!
2020. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a 7-es miért lett lepontozva így.

Azért nem ildomos egy négytagú család háztartási munkáját rátolni egy emberre a családban. Én simán elhiszem, hogy miután külön költözött, utána az a házi munka, amit el kellett végeznie, messze alatta volt annak, amit a szülei rátoltak. Bár a gyk-n ugye gondolkozni nem szokás.

2020. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!