Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a tünete ha szorong?

Mi a tünete ha szorong?

Figyelt kérdés

Enyhén szorongós vagyok és néha van egy kis pánikbetegségem.


Elvileg ezek emelik a vérnyomást és a pulzust.


De nekem miért nem emelkedik? Ugyanúgy 65 pl a pulzusom mikor erzem hogy dobog a szívem(generalizalt szorongasom van)

Erzem hogy dobog a mellkasomba miközben 65 a pulzusom és 110/65 a vérnyomásom….


Akkor csak úgy érzem kintha erősen dobogna?


2023. máj. 15. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy emelik. Hol hallottad ezt? Én nagyon szorongós vagyok, egy időben gyógyszert is szedtem rá, csak a mellékhatások miatt abba kellett hagynom. Pánikrohamaim is vannak. A vérnyomásom és a pulzusom olyan alacsony, hogy az orvosnál mindig megkérdezik, hogy biztosan jól vagyok e, mert mások ilyen számoknál már elájulnak vagy rosszul vannak. Volt, hogy mentőt is hívott már a háziorvosom, és kórházba küldött, de persze semmi bajom nem volt.
2023. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hat csak olvasom sok helyen hogy aki szorong vagy depis vagy panikos annak magas a pulzusa meg a vernyomasa. Ezert lehet kapni strokeot vagy szivinfarktust.
2023. máj. 15. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek az esetek nagyon specifikusak. Minden ember, minden tünet más-más. Előfordulhat, hogy egyesek így, mások úgy reagálnak testileg egy tünetre. Én is mindig azt hiszem, hogy majd kiugrik a szívem a helyéről, aztán megmérem, és mégis a normál tartományba esik az érték. Ha neked nem emelkednek az értékek, hát örülj neki. :D
2023. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!