Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szorongó ember miért nem...

Egy szorongó ember miért nem azon szorong hogy pl. az utcán megtámadják, miért logikátlan dolgokon?

Figyelt kérdés

Magamról van szó

Kiskorom óta szorongok és kényszeres vagyok, annak neveltek, de valahogy mindig a megfoghatatlantól, a szerencséhez köthető dolgoktól szorongtam

Pl hogy mi lesz ha nem kapok munkát, ha elrontok egy szót a dolgozatban és emiatt nem vesznek fel valahova, ha valamit rosszul mondok és emiatt lesz valami bajom.

De azon hogy lesz egy autóbalesetem, vagy lezuhan a repülő, vagy megtámadnak este az utcán, azon nem, pedig amúgy ezek a legnagyobb félelmeim

Nemrég rosszabb lett a szorongás és reggelente már hányni szoktam, ha arra gondok hogy éjfélre értem haza és mi lett volna ha elrabolnak, vagy külföldön este taxival mentem haza egyedül és mi lett volna ha elrabol a taxis…

Eddig miért nem szorongtam ezen?

Fiatal lány vagyok, többször jöttek már utánam az utcán, BKV-n perverz idióták megbámultak és eddig valószínűleg disszociáltam, most viszont egyszerre ömlik rám minden…

Abban sem vagyok biztos hogy valaha megtámadtak e vagy sem…

Borzasztó érzés, mit lehet ezzel kezdeni?



2022. júl. 25. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Tessék felkeresni egy pszihiátert. A szorongást az agyban nem megfelelő kémiai folyamatok okozzák. Én is ebben szenvedek, de gyógyszerekkel karban van tartva.
2022. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Ez velem is így volt. Most meg már szorongok ilyen konkrét dolgoktól is, betegségektől, pedig tavaly nyáron még ezek eszembe se jutottak, csak az alapszorongásom volt. De nekem nagyon sokat segít a pszichoterápia, egészen jól tudom már kezelni. Én semmi esetre se akarok gyógyszert szedni...
2022. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg elfogadni magad a hibáiddal együtt. Pl. a dolgozatban való hibázástól való félelmed jobb teljesítményre ösztönöz. Ahogy képes vagy szembenézni a benned lévő érzésekkel, tulajdonságokkal, sokkal összeszedettebbé és magabiztosabbá válsz és oldódik a szorongás. Pszichiáter, pszichoterapeuta is segítenek.
2022. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vegyél egy paprika spray-t.

Kezdj el thaiboxra járni és sokkal jobban leszel minden tekintetben.

dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!