Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy álljak át arra hogy...

Hogy álljak át arra hogy korábban feküdjek és korábban keljek?

Figyelt kérdés
2023. máj. 20. 03:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Egyszer elkezded, aztán átáll egy idő múlva a szervezeted.

Mondjuk, 21 h-kor lefekszel, lezársz tévét, telefont, mindent. Elalszol. Reggel csörög az óra. Fáradtan fogsz ébredni. Este alig várod, hogy ágyba bújhass.

2023. máj. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Ébresztő, kelj fel korán, az a nap elég szar lesz, de garantaltan le fogsz tudni feküdni este elöbb, ha nincs miért felkelni korán, akkor csinálj valami programot pl. menj el edzeni reggel 7-re. Keress valami ami motivál, hogy felkelj korábban. De egyébkent ha neked nem gáz akkor nem feltétlen baj, ha ejjeli bagoly típus vagy, en se nagyon tudom megoldani, ha nem vagyok időhöz kötve én is fent szoktam lenni hajnal 3-4-ig is.
2023. máj. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
múlt héten írtam az írásbeli érettségit, minden nap 3-4-kor feküdtem és 7-kor keltem. reggel fáradt voltam és a kávé sem segített. péntekre már szédültem is, meg a legkisebb dolgok is felidegesítettek de nem tudtam hamarabb feküdni....
2023. máj. 20. 03:29
 4/12 A kérdező kommentje:
bár már mindegy mert nem kell korán kelnem, kb délig alszok
2023. máj. 20. 03:30
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Engem a melatonin pár nap alatt rendbe szedett.
2023. máj. 20. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kitana. ***** válasza:
67%
Ilyenkor fent kell maradni amíg bírsz, az sem baj, ha délután 5-6 környékén fekszel le, utána hajnalban kelsz, mert mindig kicsit tovább bírsz fent maradni és végül ott leszel, normális időben álmosodsz el este. Onnantól csak tartani kell, ha nem vagy álmos fekvésidőben, olvass, nekem az beválik, nem azért, mert unalmas a könyv, hanem elfárad a szemem😄
2023. máj. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Semmit. Ha ilyen a bioritmusod, a büdös életben nem tologatod.


Lefekszel előbb, kétórát bámulod a plafont, mert nem tudsz előbb aludni, vagy reggel felkelsz fél hatkor, és elkezded a napodat, hiába a társad csak mondjuk 9-kor ébred.


Én korán kelő vagyok, a barátom későn kelő. Én hiába maradok fenn éjfélig, meg egyik, fél hétkor legkésőbb felkelek.

2023. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk, 21 h-kor lefekszel, lezársz tévét, telefont, mindent. Elalszol. - aha, elalszol, persze. Hajnali 2-3-ig bámulod a sötét szobát.
2023. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sellolany ***** válasza:
Én kb. mindent elolvastam a témában és az konklúzióm, hogy semmit. Lehet próbálkozni ezzel a korán keléssel, napközbeni kifaradással, akinek olyan a biológiai órája, aki olyan típus, soha nem fogja normálisnak érezni, hogy rendes időben feküdjön/keljen. Akár ha hetekig tartom, az első adandó alkalommal, hogy nem kell felkelnem korán, nem bírok magammal és tuti fennmaradok hajnalig.
2023. máj. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 CsiIIag Zoltán válasza:

Szia kedves Kérdező.



Magam is hasonló problémával küzdök.


Május elején láttam egy videót, (nem azt amit alább ajánlok, hanem az utána következőt), és azóta igyekszem betartani, hogy ne éjszaka legyek lelkes és tevékeny, hanem lehetőleg nappal.

Úgy tűnik sikerrel járok.



Miért tűnik el gyorsan a motivációd?

https://www.youtube.com/watch?v=Hx4g8wMapsk



A fenti videó a bevezető. A következő az ami még segíthet és pont a te problémáddal foglalkozik.



Hogyan aludj jól a személyiség típusod szerint

https://www.youtube.com/watch?v=VazjE5K-2nM

2023. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!