Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az nem baj, ha valaki ennyire...

Az nem baj, ha valaki ennyire mélyen alszik?

Figyelt kérdés

A barátom 21 éves és mostanában egyre gyakrabban alszunk együtt. Felfedeztem, hogy milyen mélyen alszik. (Mondjuk sokat is, éjjel ha úgy döntünk hogy alvás van, akkor ő egy percen belül már alszik is, reggel is mindig én ébredek előbb.)

Ha én állítok be ébresztőt a telefonomon, arra egyszerűen nem ébred fel. Ha egyedül van, akkor a saját extra hangos vekkerét állítja be (nem is a telefonját, mondván úgyse ébredne fel), ha az én telefonom ébresztője szólal meg, arra nem is reagál, akkor sem ha direkt hagyom sokáig szólni (pedig hangos, én már az első pár hangra felriadok). Ha én próbálom ébreszteni, az is nehezen megy, sok rázogatás-macerálás-szólítgatás kell hozzá.

Vonaton is simán elalszik a legnagyobb ricsajban, és nem ébred fel a végállomásig, ha tévézés közben alszik el, és felhangosítom, azt se veszi észre...


Nem baj ez, hogy ilyen mélyen alszik? Azt mondják az agy vészhelyzetben (tűz, fulladásveszély stb) felébreszti magát, ez a reflex nála is működne?


2010. okt. 12. 08:06
 1/1 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy az agya felébresztené-e de 3 alvástípus van és a harmadik a legmélyebb és az jó ha valaki eltudja érni:)

sajnos én az 1. típusba tartozom, nem tudok olyan mélyen aludni hogy a legkisebb hangokra se kelljek fel:S

2010. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!