Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomással meg...

Alacsony vérnyomással meg lehet szülni a gyereket? Erős haskeményedéseim vannak, amikor úgy érzem, hogy minden vér a méhembe összpontosul, s eközben a szivem erőlködik.

Figyelt kérdés

Aggódom, hogy nem tudom megszülni a gyereket, mert ha így erőlködik a szivem egy méhösszehúzódástól, akkor mi lesz a szülés alatt?

Nem kifejezetten alacsony a vérnyomásom, csak 100/60. Vasat és sok vizet is iszok, hogy legyen vérem. Magnéziumot szedek. 33 hkm



2015. dec. 8. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

:-)

Semmi bajod nincsen. Csak nem császárt akarsz kicsikarni???

2015. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, végképp nem akarok császárt!!!!!!!! Épp amiatt aggódom, hogy egy méhösszehúzódás alatt így erőlködik a szivem úgy érzem majd megáll, akkor mi lesz velem az igazi szülésnél, ténylegesen megáll? Volt ilyen valakinek?
2015. dec. 8. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém alacsonyabb, és simán szültem kétszer-a harmadik császár lett, de csak mert faros ikrek. A császár nagyobb szívás volt...
2015. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hagyjuk a császárt, mert ha valaki, akkor én nem szeretném...

Oké, de miért erőlködik a szivem? Nem értem. Sokáig voltak keményedéseim, de nem hatottak a szívműködésre, csak most kb. 2 hete.

2015. dec. 8. 15:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 100/60, 90/70 volt a vérnyomásom mindig. Kétszer szültem. Simán ment minden a szülés alatt.

EKG volt? Gondolom ott minden OK, kben írtad volna, ha nem.

2015. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kb. 2 hete volt EKG-m, mert egy gyógyszertől súlyosan leesett a vérnyomásom, sürgősségre kerültem, de pár óra alatt visszarendeződött, s akkor azt mondták nincs baja a szivemnek (szerintem sincs), csak a gyógyszer miatt alakult ki. Azóta van ez az állapot, hogy túráztatja magát.
2015. dec. 8. 15:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem minden terhességem alatt 85- 90/60 volt a vérnyomásom. 5 gyereket szültem, semmi bajom nem lett.
2015. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendben azt tudom, hogy önmagában az alacsony vérnyomással lehet szülni. De párosult ez valakinek olyan problémával, amit írtam?
2015. dec. 8. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:

De mi problémád?

Szerinted erőlködik a szíved, szerintük makk egészséges. Azaz semmi tényleges gondod az alacsony vérnyomáson kívül, ami pedig nem gond, amíg bírod, nem szédülsz, nem esel össze ötpercenként.

2015. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint semmi, remélem, bár a "mindjárt megáll a szívem" állapot keményedés alatt gondoltam nem normális.

Egyébként szédülök, hányingerem van, sokszor kerülök ájulás közeli állapotba, de a vércukrom is alacsony, így annak tudom be. Cukorra azonnal javul.

2015. dec. 8. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!