Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kell mentőt hívni ilyen...

Kell mentőt hívni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Hétvégén volt egy rosszullétem, ezzel kapcsolatban vagyok kíváncsi a véleményetekre.


Egy kerti party volt kisebb társaságban, mérhetetlen hőség, amihez hozzájött az egyébként is nagyon alacsony vérnyomásom mellé a menstruáció első napja is, és ez így együtt nagyon megviselt. Volt egy kisebb szédülésem kora délután, utána még azt reméltem, hogy minden rendben lesz, de másfél órával később rosszul lettem. Magamnál voltam, de hirtelen elgyengültem, összerogytam, úgy kaptak el. A barátom bevitt a házba, lefektettek, sötét szoba, vizes ruha stb. Fél óra elteltével már jól éreztem magam, később vissza is tértem a többiek közé.


Amikor elmeséltem itthon hogy mi történt, azóta azt hallgatom, hogy milyen felelőtlenek voltak a többiek. Meg hogy miért nem hívtak orvost hozzám.


Szerintetek is kellett volna?

Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?



21l



2023. júl. 17. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, dehogy. Minek? Leesett a vérnyomásod, lepihentél, helyrejött, ennyi.
2023. júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem! Ennyiért ki sem jön a mentő!

Helyesen cselekedtetek! Hűvös, egy pohár víz, kis vizesruha a homlokra csodákat tesz ilyenkor.

Én volt, hogy a tescoban estem össze mensikor. Egyszer csak elsötétült a kép... ilyenkor azonnal le kell ülni vagy feküdni, ennyi a titok. Alacsony vérnyomás és mellé magas pulzus okozza ezt. Ebben a kánikulában meg főleg nem kell csodálkozni, ha ilyen történik.

2023. júl. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

teljesen felesleges lett volna mentot hivni

fel ora alatt a mento ki sem ert volna, te pedig addigra jobban lettel

2023. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem pont hogy nagyon helyesen cselekedtek a barátaid. Én minden hónapban keresztül megyek ezen. Alapvetően alacsony a vérnyomásom és vérszegény is vagyok, tehát a menstruáció nekem ezzel jár. Az orvosom is mindig azt mondja, hogy ez sajnos ilyen.

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor van egy nagyon szuper szirup, én azzal szoktam kúrálni magam. Klauterblut a neve és egy kúra után nem hogy alacsony, még túl magas is lett a vasam. :D Nem tudom neked összefüggésben van-e a rosszullét az anaemiával, ha igen, akkor tényleg nagyon ajánlom. Amikor anno a háziorvosom meglátta a vérképemet ennyit mondott: "nem tudom mit szedsz, de hagyd abba". :D

2023. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kellett volna mentő!
2023. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Magamnál voltam, de hirtelen elgyengültem, összerogytam, úgy kaptak el."

Ott a lényeg, hogy "magamnál voltam" nem votl eszméletvesztéses állapot. Ki se megy a mentő. Elmondják pontosan azt amit fent is írtál, hogy ezt kell tenni. Egészen más ha percekig tartó eszméletvesztés áll elő. Aki azt mondja, hogy erre mentőt kellett volna hívni az az atípus aki arra is mentőt hív, hogy a szúnyog megcsipte.

2023. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Aki erre mentőt hívna annak kívánom hogy olyan életszituációba kerüljön ahová valóban mentőt kell hívni.


Erre a semmiségre ki sem megy viszont foglalod a vonalat és terheled a diszpécsert a tényleg komoly helyzetektől.

2023. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ehhez a mento nem jon ki jomodu nyugati orszagban sem. Kerdeznek, es ha sejtik, hogy se stroke, se veszelyeztetett terhesseg ( ahhoz gorcsolni kene), akkor egy eszmeletenel levo emberhez megis minek? Egyertelmu az oka.
2023. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne mentőt hívni, csak mert majdnem elájultál a melegtől? :D Ne nevettess már.
2023. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezett azóta ez a tünet? :)
2023. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!