Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben? Izzadás, hízás. Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 éve kezdődött, hogy annyira izzad az egész fejem hajam a 26 fokban is, mint aki most mosott hajat. Vékonyszálú, kevéske hajam van, copfban hordom. Az izzadtságtól mégjobban lelapul, összetapad, lassan szárad.

Házidoki tavaly elküldött nőgyógyászhoz, hasi uh-ra, pajzsmirigyvizsgálatra, de minden oké.

Nyári estéken is, amikor lemegy kicsit a hőmérséklet, este 10-11 körül is nyugodt, lassú sétálásnál is a homlokomtól kezdve a tarkómig az egész fejem tiszta viz. Meg az arc is persze.

Régebben is izzadós voltam, de a hónaljnál, arra hasznátam az antisudoricát, de hajra nem merem..


Nos. Március óta nem dolgozom. Azóta csak úgy jönnek rám a kilók, szégyellem már magam. A bokámmal volt gond, mozgatni nem nagyon tudtam.

Tornázás itthon nem sokat ér, nem eszem-iszom feleslegesen, nincs kóla, nasi, repeta, stb.

Sétálni szeretek. De így, hogy 10 perc után úgy nézek ki, mint aki a sivatagból jött..


Lenne valakinek ötlete a konditermen kivül? Egyrészt valami bevált tornatrükk, másrészt az izzadás ellen.



2023. júl. 12. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet cukorbetegség a hátterében a dolognak. Ha az embernek a cukra nem oké, akkor izzad nagyon. Hiába nem eszik sokat, hízni fog. Ugyan nem vagyok orvos, de elég sok cukorbeteg ismerősöm van meg voltam már osztályon is, tehát azért hallottam a cukorbetegségről. Nem szeretnék senkit se diagnosztizálni, de szerintem ki kéne vizsgálni a cukorbetegség irányában a dolgokat, esetleg még pajzsmirigy probléma lehet.
2023. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Lehet, csak 2 éve, nem is 3. A covid óta van ez.

Az a baj, hogy sokat voltam itthon a lábam miatt. Most meg ez a meleg miatt nem szeretnék, nem merek már kimozdulni.

Írtam, hogy pajzsmirigy vizsgálat volt tavaly, a doki szerint nem kell új.


Csak azt nem értem, másnak akkora a karja, mint nekem a combom, mégsem izzad, egy csepp sincs rajta.


Úgy irigylem azokat, akik nyáron is kiengedett hajjal lehetnek 🥺

2023. júl. 12. 18:33
 3/13 Hellmano ***** válasza:
33%
Covid oltás mellékhatása is lehet simán, ha oltattad magad, mert most írtad azóta van ez a dolog.
2023. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jó kis mellékhatás lenne.

Kisérleti patkányok voltunk ja, ki tudja, mikkel tömtek tele 🥺😐

Inkább ne éreznék szagokat, mint ez az izzadósdi. A leggyakoribb mellékhatás az elvileg.

2023. júl. 12. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlyod és a magasságod? Mert összefüggésben lehet vele akár.
2023. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kis különbségekkel sok éve ugyanaz, soha nem voltam modellalkat. Most ezekben a hónapokban már feljött 3. Most igy lehet nem sok, de nagyon látszik főleg a pocin, mintha 7 kilót hiztam volna 😢
2023. júl. 12. 21:05
 7/13 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam. Szóval a melóhelyen lement 5 kiló.

Na és az visszajött plusz az a 3 (4) 😱😢

2023. júl. 12. 21:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ez csak egy szám, hogy mennyi a súlyod, legyél egészséges az a lényeg. Covid sok mellékhatást hoz magával, ez is lehet egyike.
2023. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem is a számok érdekelnek, hanem az úszógumik. Mondjuk úszni nem tudok, egyszer még jól jöhet.

Kimegyek az utcára és nem érzem jól magam.

Bár a doki szerint a stressztől is lehet az izzadás, de nincs semmi stresszhelyzet (főleg most pár hónap pihi után) .

2023. júl. 12. 23:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Számold 3 napig a kalóriát. Lehet tobbet eszel mint hiszed.


Ha mégse, akkor menj vissza a dokihoz

2023. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!