Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A hasnyálmirigy gyulladásra...

A hasnyálmirigy gyulladásra hajlamos beteg hogyan étkezzen? Mennyire kell rostokban gazdag táplálékot ennie?

Figyelt kérdés
A családban volt hasnyálmirigy gyulladásos beteg. Sajnos én is hajlamos vagyok rá, sok gyümölcsöt eszem és sajnos emésztés nélkül távozik, nem tudja feldolgozni a szervezetem a rostokat.
2010. okt. 15. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok, de a két betegség nem ugyanaz. Nézz utánna a googliba a hasnyálmirigy betegek diétájára. Ezt tudom neked tanácsolni.
2010. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A rostokat senkinek a szervezete nem tudja feldolgozni!!! Arra valók, hogy kipucolják a beleidet. A gyümölcsből a tápanyagok és a vitaminok felszívódnak, a rostok távoznak.


[link]


Mondjuk itt rostszegény diétát javasolnak. Ha megelőzés miatt diétázol (nem biztos, hogy lesz hm. gyulladásod!), szerintem ezt a részt nem kéne betartanod, mert kevés rostot enni is veszélyes.


Zsírmentes táplálkozáshoz jól jönne egy ételpároló (ebben sózni sem kell, és az is számít nálad, és olaj semennyi nem kell) és egy Actifry olajsütő, amibe szinte semmi olaj nem kell, rántottakat csak olajsprayvel befújom, 1 kg sült krumplihoz pedig 1 kis kanál olajat teszek.

2010. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!