Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szivemmel van mégis gond?

Szivemmel van mégis gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Picit fura feltenni a kérdést, mert magam se tudom megfogalmazni.

Voltam kardiológusnál egy hónapja, ahol megállapították hogy minden rendben van, enyhe mitralis insuff van, de elhanyagolható.

Mégis sokszor azt érzem, mintha meg akarna állni a szívem és nem a mellkasomnál érzem ezt elsősorban, hanem a gyomorban. A héten többször éreztem, hogy lüktet a gyomrom, az utóbbi napokban fájt a gyomorszájam, de ez elmúlt mára. A vérnyomásom alapvetően alacsony 99/68 volt a mostani rosszullétemkor, a pulzus 78. Kezdek eléggé félni, néha úgy érzem zavaros vagyok, és tartok tőle hogy esetleg elájulok, vagy meghalok... tudom, önző dolog. Volt labor is, rendben van minden, pajzsmirigyet is néztek.

Nemrég mondtam fel, ugyanis a szorongásom nagy részét nem más, mint a munkahelyen okozta. De nem lettem sokkal oldottabb.

Gondolkozom azon, elmegyek a háziorvoshoz, hátha ő is tud valamit mondani merre tovább.

De addig is, hátha valaki érzett már ilyet.

A nyaki csigolyák miatt gyakran érzem bizonytalannak magam, de arról legalább tudom, hogy az okozza. Ez viszont fura

Menjek megint kardiologushoz?

Szoktam edzeni, kardió, nem fulladok ki, nem megy extrém fel a vérnyomásom és egyenként a pulzusom se extrém magas.

Április végén a sürgősségire kerültem, mert úgy éreztem elájulok, meg melegség futott végig, remegtem és nagyon magas lett a vérnyomásom. A fejem is nagyon fájt sokáig. Akkor kezdődő migrént mondtak, a vérnyomásom azóta se volt magas.



2023. aug. 6. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érdemes háziorvossal is beszélni. Nekem pánikrohamkor vannak ilyen tüneteim.
2023. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mivel nyugalmi helyzetben jön rám, eléggé sanszos. Mindenképp keresem majd a háziorvost. Április vége óta vannak pánik tünetek, gondolom nem volt jó emlék a sürgősségi...

Valahogy túl kéne lendülni ezen.

Első válaszoló: ha nem gond, leírod, neked hogy zajlik a pánikroham, és milyen tüneteken megy végig a dolog, mire lecsendesul?

2023. aug. 6. 20:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Tuti a sürgősségi is rátett még egy lapáttal.


Szerencsére mostanában ritkán jön elő. Tüneteim: gyomorgörcs, forróságérzet, gyomorremegés (tudom hülyén hangzik), néha szédülés, szapora pulzus, sokszor rettegés és olyan érzés, mintha mindjárt meghalnék.

2023. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. aug. 6. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Szívesen, örülök, ha segítettem kicsit.
2023. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Sajnos en is epp panikolok. 96/60 a vernyomasom a pulzusom pedig 60. Fekszem az agyban es penikolok de nem megy feljebb a pulzusom. En sajnos xanaxot is szedem. De hol nehezlegzesem van egesznap hoo attoo felek hogy megall a szivem. Szornyu erzes mert most se tudok aludni.
2023. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pániktól vannak ilyen tünetek, az is egy stresszes állapot, ott ugye a szapora szívveréstől kezdve a vérnyomás emelkedésig, légszomjig minden bejátszhat, a halálfélelem meg ilyen esetben ugye alap. Én úgy jöttem ki belőle hogy volt időm megfigyelni, annyiszor tört rám, rájöttem hogy sok mindent én idéztem elő, persze ez sincs mindig így, nekem is volt nyugalmi fázisban vagy ébredés után. Stresszes időszakban nem kell neki sok, totál szétcsúszhat az ember.
2023. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6/7-es: ha érzem hogy jön a gázos szitu, elkezdek futni egyhelyben 7-10 percig. Helyre állítja a vérnyomást és a pulzust is. Vagy nagy karkörzéseket csinálok. Amióta felmondtam kevesebbszer jön rám, de néha szépen generálom magamnak.

7/7 Köszönöm neked is :)

2023. aug. 7. 10:44
 9/11 A kérdező kommentje:

Néha pl olyan gondolataim vannak, hogy lehet egy hónap alatt mégis kialakult valami gebasz bennem, a szívemben.

De ezek csak gondolatok. Jönnek -mennek

2023. aug. 7. 10:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Karkörzés nagyon jó, ezt egy neves pszichiáter is javasolta, jó nagy, dinamikus karkörzések ahogyan csak lehet, amíg ki nem fáradsz, de jó a levegőben bokszolás, árnyékbokszolásnak is hívják, ezt is kifulladásig. Aztán van a légkalapács, jó nagyokat ütni a levegőbe, vagy akár valami puha tárgyat, mintha egy cölöpöt vernél le, és végül a talppal is lehet jó nagyokat dobbantani, ha nem zavarja a környezetedet, talpon keresztül is le lehet adni a feszültséget. Igazából a karokon, lábakon keresztül vezetjük le az agyban, idegrendszerben keletkező stresszt. Ez betegíti meg a legtöbb belső szervet is. Annyira hevesen azért ne csináld hogy rosszul legyél, inkább csak mértékkel.
2023. aug. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!