Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alváshiány okozza?

Alváshiány okozza?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban átlag 3-4 órákat tudok aludni. Most a meleg miatt ez rosszabb.

A mai napon észrevettem magamon, hogy szedelgek, imbolygok. Legalábbis ezt érzem, de kívülről látni. Picit szorongok, szívverés érzésem van. A látásom zavarosabb, ki van száradva szemem. Mintha ittam volna egy pici tomenyet, és étvágytalanabb vagyok.

Az utóbbi hetekben hónapokban voltam amúgy kardiologián, labor, neurológus koponya MR (más miatt) volt. És semmi bajom szerencsére.

Más is tapasztalt ilyen tüneteket?



2023. aug. 23. 12:32
1 2
 1/13 Morzsi007 ***** válasza:
Kevés alvás okozhat ilyet. Nálam hasonló a helyzet. Sokszor úgy érzem magamat délután, mintha ittam volna alkoholt.
2023. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

De még mennyire az alváshiány! Komolyan megbetegít! Mért nem szereltetsz be légkondit?

De hónapig tartóan azért nincs kánikula, kezelni kell az álmatlanságodat.

2023. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm a valaszod. Te is imbolyogsz pl járás közben? Vagy te mit érzel pontosan?


Évek óta nem alszom jól, de vannak időszakok amikor jobb.

A légkondi kérdésre: van :) de este kikapcsoljuk. Viszont lehet akkor úgy hagyom :D

2023. aug. 23. 13:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Okozhat igen, alvási nehézségekre ajánlom a magnéziumot lefekvés előtt 1-2 órával, illetve ha nem válik be, akkor melatonint (ha eddig nem próbálkoztál velük)
2023. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Morzsi007 ***** válasza:

Lefekvés előtt ne mobilozz vagy ne nézz youtube-ot, főleg rövid videókat, mert ezek lefárasztják az agyat. Max fél 11-kor már aludj.


Igen van, hogy imbolygok, erősebb szívverés stb. Én legtöbbször éjfél és hajnali 1 között szoktam lefeküdni és reggel 6-kor kelni, hétvégén 8-kor. Ezt hónapokon keresztül csináltam, most a héten megpróbálok hamarabb lefeküdni. Első nap sikerült 9-kor aludni

, másnap már fél 11 volt, de még mindig jobb, mint az éjfél. Tudom, hogy nem elég pár nap, hogy kipihenjem magamat, de azon vagyok.

2023. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4. Köszönöm! Reggeli után veszem be a magnéziumot B komplex tablettával

A melatonin nem inkább jetlag miatt jó vagy muszakozas alatt?

2023. aug. 23. 14:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy Nervenpflege-t használok, az nekem egész jól bevált, de mostanában azt érzem, hogy ha nagyon fáradt vagyok, és veszem elalvás előtt akkor nem felebreszt. Mert már annyira fáradt vagyok hogy nem tudok aludni :D
2023. aug. 23. 14:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés :D


Én is nagyon sokat küszködtem az alvással, hiába fárasztottam le magam mentálisan és fizikálisan is, egyszerűen nem tudtam elaludni.


Magnéziumot sokat ajánlják, hogy este bevenni a legjobb (Többi vitaminom én ebédkor veszem be, de ezt mindig este).


Melatonint én néha-néha szoktam szedni, azt elvileg akkor ajánlott bevenni amikor "megy le a nap" és kezd este lenni, lefekvés előtt egy 2 órával kb.

2023. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok nektek, mert megnyugodtam :D

Mármint nyilván nem jó, hogy ti is szedelegtek és megtapasztaljatok az alváshiány csodálatos tüneteit, de legalább tudom nem én vagyok a hülye, hanem az alváshiány okozza. Valószínű kifaradtam. Régebben fiatalabb voltam, jobban is bírtam.


Amúgy az alvás előtti szokásokról:

- este 9 kor már kikapcsolom a telefonom wifijet és atnyomom repulo üzemmódba

- sajna néha tv-zni azért szoktunk lefekvés előtt

- 10 után már kb alszom, viszont éjszaka / hajnalban én felébredek, és aztán hajnali 4-5 körül (gondolom én, mert direkt nem nézem ilyenkor az órát) alszom el. Az az idő amit alvással toltok meg nagyon felszines. Arra is felébredek, hogy a cicám eszik. A jobbik eset ez. A rosszabbik, hogy korábban ébredek fel este és jönnek a cikazo gondolatok.

2023. aug. 23. 14:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Stresszes vagy, pszichológushoz kell menni, mert így nem lehet élni.

A cicával ne aludj egy helyiségben, ha attól is felébredsz. Persze ha ahhoz ki kell zárni és kaparja az ajtót, az úgy nem lesz jó.

Órákon át nem szabad forgolódni. Akkor kelj fel, olvass, és feküdj vissza akkor, amikor már lecsukódik a szemed.

2023. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!