Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csak nekem olyan a közérzetem...

Csak nekem olyan a közérzetem lassan, mint Covid karantén alatt volt?

Figyelt kérdés

Sajnos a nagy meleg engem már nagyon megvisel. Én még annyiból is speciális vagyok, hogy a klímától könnyen lebetegszek, valamiért érzékeny rá a légúti rendszerem, ezért nem is használjuk a lakásban.

Esténként hiába szellőztetünk, itt még este 10-kor is 30 °C volt, egyedül a hajnali órákban hűl le, nagyjából reggel 5-6 ig, hogy normálisabb legyen a testem számára.


Olvastam, hogy élettanilag 19-22 °C között kényelmes lenni az emberi szervezetnek, az én szobámban meg 29 van hetek óta.


A ráadás, hogy én itthonról dolgozom, heti 1-2x elmegyek boltba nagybevásárolni, azt is kora reggel 6 órakor letudom. De sehova se járok el, kiállok az erkélyre és perzsel a nap.

Annyira begubóztam az utóbbi hónapokban, hogy alig várom, hogy ősz legyen. Viszont aggaszt, hogy mi lesz a következő nyarakban, most már mindig ez vár rám, hogy lesz egy 3-4 hónap amíg az ember szinte mentálisan totál leépül amíg ez tart?


A fizikai részéről nem is beszélve. Próbálok otthon edzeni, hogy kicsi testmozgást végezzek, de 29 fokban tornázni otthon 2x megterhelőbb, amúgy sem vagyok egy adonis alkat.


Kíváncsi vagyok, hogy másokat is megterhel-e ennyire ez az időszak, vagy én vagyok már belesüppedve ebbe a hisztis helyzetbe, mert minden nap mérgelődök miatta.


2023. aug. 28. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha magadat ítéled szobafogságra akkor igen!

Biciklit ismered? Miért nem veszel egy jobb biciklit?

Jó, most már lefő a kávé, mert jön az ősz, vége lesz a biciklis szezonnak, de ha nem zavar az eső és a falevelek, akkor hajrá!

Esetleg természetjárás, futás amikor hűvösebb van, mondjuk este?

Kondiparkról hallottál?

Miért kéne megrohadnod a szobádban?

Találd már föl magad!

2023. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

En huvos helyen elek. Magyar ismeroseimmel levelezve mindig megfeledkezem rola, hogy milyen melegben szenvednek. Hosszuujjuban nem nehez. Es megijedtem, hogy olyan zavarosak. Az egyiket depressziosnak veltem, anyukamra azt, hogy elment az esze, hulyesegeken rugozott, amiken soha. Egeszen biztos, hogy az a fulledt meleg, ami otthon van, dogletes.

Visszaemlekszem, negy eve latogatoban nyitott erkelyajto elott a szonyegen gyotrodtem hajnali haromig.

Meg annyit, hogy a Karpat-medence nemcsak megved az extrem viharoktol, de egy katlan. Ilyen gusztustalan meleg Del-Europaban sincs, maskepp erezni. Ez tropusi hoseg. Rosszul lehet tole lenni.

2023. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pesti vagy? Lehet nézni a montikat!

Cube vagy Rockrider teljesen jó!

Nagyszerű elfoglaltság!


[link]

[link]

2023. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ősszel meg majd azért leszel begubózva, mert 6 órakor már sötét van, és gyorsan hűl a levegő és fúj a szél?
2023. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kezdjük ott, két komolyabb hőhullám volt idén, az egyik július közepén, a másik most. a nyár többi része többé-kevésbé sima nyári idővel telt, szóval legfeljebb délután volt 30 fok, de este már kellemes, és ha hozzáveszem, hogy sokáig van világos, pont hogy a legjobb idő arra, hogy sokat legyen kint az ember. (és ráadásul voltak kifejezetten őszies idővel telt időszakok is)

de ha mégsem, akkor is az ember próbál alkalmazkodni a körülményekhez. ha még az estéket is elviselhetetlennek érezném, és ennyire kezdenék begolyózni az otthonléttől, akkor átállnék arra, hogy felkelek 6-kor és akkor teszek egy jó nagy sétát.

nincs mese, muszáj alkalmazkodni.

2023. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én éjszaka még a várost jártam kerékpárral, éjfél előtt is dögmeleg volt.
2023. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem a meleggel van a baj. Hanem, hogy full otthonról dolgozol. Nem jó ötlet.
2023. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De a meleggel van a baj. Hálisten! otthonról dolgozok pl én is.

Tudod, ki akar a munkahelyre ingázni, hogy már reggel nyolctól este ötig üljek az izzadságomban. A francokat.


Egyébként nem kell csodálkozni 35-37 (40???) fokban az embernek élni nincsen kedve, nemhogy pl kimenni az utcára.

Patak mellett élünk, király, 70 méterrel odébb megöl a hőség, tudod ki megy bárhová ilyen dögletes időben?


Max boltba, 2x 10 perc séta, és két zuhanyzás.

2023. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szóval legfeljebb délután volt 30 fok, de este már kellemes - 5-ös, nem tudom, te hol élsz, nálunk délután 38! fok volt, nem egy-nem két napon, hanem legalább 2 HÉTEN keresztül.


30 fok talán este tízkor (sem).

2023. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nálunk is 2 hete füllesztő meleg van, ahogy a 8-9-es írja.

És nem az van, hogy volt 1-2 szélsőséges nap, hanem nem volt semmi szünet közte. A házban egy pont sincs ahol legalább egy kicsit normálisabb lett volna a hőfok, mindenhol 28-30 fok.


Ma volt végre vihar, meg esett az eső, most a lehűlés miatt fáj a fejem. De sokkal jobbat fogok tudni pihenni majd, már az alvásra értem.


Este 10 órakor is 30 fok volt még amúgy, hiába fúj a szél kerékpározás közben, fizikai aktivitást tekintve a 30 fok is nagyon sok.

2023. aug. 29. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!