Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha karantén után orvosi...

Ha karantén után orvosi rendelőben jártam akkor ott újra elkaphatom a vírust?

Figyelt kérdés
Dec 1-én lejárt a karanténom covid miatt. Tegnap el kellett mennem urulógushoz, mert fájt és vizelet problémáim voltak. A háziorvosom nem igazán foglalkozott vele. Ezért mentem el. Ott katéteresen vettek mintát. Meg kivizsgáltak. Végig volt rajtam maszk. Vissza lehet kapni a vírust? Eléggé félek mert lelkileg megviselt ez az egész. De sajnos muszáj voltam elmenni.

2021. dec. 10. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen friss megbetegedés után kicsi eséllyel kapod el újra.
2021. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Csináltass PCR tesztet
2021. dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért ne kaphatnád el újból? Ha tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel ment át rajtad a vírus, akkor ez azt jelenti, hogy nem okozott nagy immunreakciót, ebből következően ellenanyagod sem lesz kb semennyi.

A középsúlyos eseteknek (kórházi osztályon levők) marad valamennyi védettségük, de pl a citokinvihart túlélőknél pont amiatt sejtes immunitás nem alakul ki, szóval ők sem járnak jól.

Csinálj PCR tesztet, és oltasd magad, ha nem vagy tünetes.


Ide is írom, hátha átmegy legalább 1-2 embernek.

Egy vírus önmagában nem képes szaporodni, kizárólag a gazdasejt megfertőzésével (és elpusztításával) képes replikálni a genetikai állományát, illetve utód vírusokat legyártatni a gazdasejttel. Ezért sem sorolják az élőlény kategóriába a vírusokat.

Ez logikusan azt jelenti, hogy minden egyes vírusfertőzés súlyosságtól függően valamilyen mértékű sejtpusztulást eredményez. Ha szerencséd van, akkor gyorsan regenerálódó sejteket fertőz meg csak (nyálkahártya), ha nincs szerencséd, akkor pl izom, idegsejteket, endothel sejteket, amik nem termelődnek újra a sejt pusztulása után, így maga a szövet pusztul.

Egy védőoltás - mint eddig is - nem okoz sejtpusztulást, mert csak imitálja a fertőzést. Az ellenanyagokat megtermelteti a sejtekkel, de a sejtek nem pusztulnak bele. Ezért veszélyesebb a fertőződéssel való immunizálás.


Aki többször fertőződik vírusokkal, de mindig enyhék a tünetei, az sem azt jelenti, hogy hurrá, minden OK, hanem azt, hogy mint pl az alacsony mennyiségű mérgeknél, sugárdózisnál, idővel a sejtpusztulásnak megvan a következménye.

A legtöbb sejt nem képes végtelen számú osztódásra, hanem a telomerek miatt csak véges számúra. Ez az oka az öregedésnek. Ha egy szervezet sejtjei ilyen formán elöregednek, akkor nem számít a kronológiai kor, a szövetei nem képesek regenerálódni, újratermelődni tovább, és egy 40 éves szervezete is lehet olyan állapotban, mintha 70 éves lenne.

Ezért IS fontosak az oltások, és a higiénia, hogy úgy általában alacsony legyen a vírusterhelés a szervezeten belül. Ezért kellene a maszk, az oltás, kézmosás, stb.

Reménykedek, hogy néhány ember elolvassa, megérti, és átgondolja a dolgokat...

2021. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy oltást már kaptam. Utána nem sokkal kaptam el a covidot. Természetesen szeretném a 2.oltást is, csak a háziorvosom azt mondta hogy még várjak egy kicsit.
2021. dec. 12. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, az urulógiai problémát kell előbb kideríteni, utána lehet dönteni, hogy az emlékeztető már mehet-e?

Akkor jobbulást, és vigyázzon magára, az emlékeztető oltás most az ellenanyagszint magasan tartása miatt fontos. Majd, ha vége a járványnak, akkor már elég lesz a sajtes is, de most az még nem elég gyors.

2021. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!