Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elfáradtam. Nem okoz semmi...

Elfáradtam. Nem okoz semmi örömet. Hogy találjam meg újra magam?

Figyelt kérdés
Háziasszony vagyok,jó régóta, 3 gyerekem van, itthon minden létező munkát megcsinálok, naponta főzök 6 tagú családra, befőzök, veteményezek, udvart rendezek, falat festek, kenyeret sütök,ruhákat javítok, még a szappanunkat is én készítetem. Állatokat is rendezem. Szinte önellátóak vagyunk. Az utóbbi években kezdett nagyon sok lenni, kicsi gyerek,meg egy súlyosan beteg, idős családtag mellett, nagyon belefáradtam,sőt nem okoz semmi örömet sem, legszívesebben elmennék dolgozni,hogy mást csináljak, de itthon minden erre épült fel,hogy én itthon vagyok. Csak pár év múlva tudnám ezt megtenni, a kicsi miatt, nem megoldható addig. Annyira vergődök,régebben mindennek tudtam örülni. Gondolom sokan vágynának erre az életre, (vagy nem? )nem értem hogy mi a bajom.
2023. okt. 9. 07:36
 1/3 Elemér10 válasza:
Vigyél egy kis izgalmat az életedbe. Hogy ez nálad mit jelent, valószínűleg már is tudod. Minél erőteljesebb az izgalom, annál jobban felráz🙂
2023. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Először is le a kalappal előtted, hogy ezt mind megcsinálod a családodért, nagyon értékes munkát végzel. Nem is csodálom, hogy elfáradtál!

Szerintem a beteg családtag nyomja rá a bélyeget az érzéseidre. Másik rokon néha nem tudná kicsit átvállalni?

Pároddal tudsz beszélni ezekről az érzéseidről? Ő mit mond, hogyan viszonyul a fentiekhez?

Valószínűleg jót tenne neked egy kis áramszünet: olyat csinálni, ami csak rólad szól, feltölt, örömet szerez. Egy jó könyv, mozgás (pl. úszás, pilates), masszázs (akár a párod részéről, akár elmenni masszőrhöz), barátnővel egy héten egyszer kávé/tea mellett jól kibeszélni, kinevetni magadat, kicsit kimozdulni. Ilyen hullámzó az élet.

Nemntudom, ha elmennél munkahelyre, tudnál-e ilyen értéket teremteni, mint amit most csinálsz.

2023. okt. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

A pároddal beszéltél már erről? Ő mit mond? Tudna ő vagy valaki más segíteni a teendőidben, hogy valamilyen rendszerességgel "szabadságra" tudj menni?

Szerintem az nem számít, hogy mások erre az életre vágynának. Attól még a te érzéseid teljesen érvényesek, jogosan érzed azt, amit. Ez tényleg emberpróbáló helyzet.

Ha van olyan tevékenység, hobbi, amiről le kellett mondanod, akkor esetleg megpróbálhatnád ezeket visszavezetni az életedbe és a család vagy mások segítségét kérni azokban a feladatokban, amik eddig rád hárultak.

2023. okt. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!