Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fülzúgás/ sípolás mitől lehet?

Fülzúgás/ sípolás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kezdeném ott, hogy tisztában vagyok vele, hogy elég hipohonder vagyok, próbálok ezért nem minden kis dologgal orvoshoz fordulni.


Körülbelül 1 hónapja vettem észre, hogy hirtelen a semmiből elkezd sípolni a fülem. Általában egy tompább, mégis éles hangot hallok, mintha egy külső helyiségből jönne, de nyilván tudom, hogy nem, ilyenkor többször is körbementem már a lakásban, tényleg csak én hallom.

Általában 1-2 percig hallom megállás nélkül, majd mintha "elvágnák", megszűnik. Nem fáj sem előtte, sem utána, mindkét fülemen ugyanannyira hallom.

Pár éve rendszeresen volt középfülgyulladásom, lehet, hogy ez annak az utóhatása? Érdemes elmennem vele orvoshoz esetleg, vagy hagyjam, hátha elmúlik?

Előre is köszönöm a válaszokat!

19/L



2023. okt. 10. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fülzúgás (Tinnitus) egyfajta népbetegség, ezer dolog okozhatja: zajos környezet, stressz, a fül betegségei, idegrendszeri-, érrendszeri-, belgyógyászati-, váz-izomrendszeri rendellenességek. Ha sikerül kideríteni az okát amit aztán kezelnek, akkor megszűnik. Van, hogy elmúlik magától és van, hogy állandósul és meg kell tanulni együtt élni vele.

A háziorvost vagy egy fül-orr-gégészt felkeresni nem árthat semmiképp.

2023. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sípol a fülem, de még csak pár napja. Elég bosszantó.
2023. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is zúg a fülem. Kivizsgáltattam. Nincs szervi bajom. Idegrendszeri probléma okozza nekem. Lehet kapni hallókészüléket, ami tompítja a tüneteket. TB támogatás is van rá. Neked lehet, hogy szervi bajod van. Azt egyszerűbb kezelni.
2023. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 11. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Az amit te leírtál az nem tipikus fülzugás, Amit leírtás az egy normális dolog bárkivel előfordúl, vérnyomástól, mozgástól, hirtelen mozdulat. Hirtelen kezdi, és ahogy írtad 1-2 max 5 perc , és nyoma sincs. semmi bajod.
2023. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!