Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A nagyon izgulósoknak hogy...

A nagyon izgulósoknak hogy mérik meg a vérnyomást?

Figyelt kérdés
Sajnos én még magamnak sem tudom megmérni, ha egyedül vagyok otthon. Az izgulás miatt az orvos azt mondta, hogy nagyon magas, gyógyszert kell szednem.

2023. okt. 13. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Csukló- vagy felkaros vérnyomásmérővel. Simán egyedül, mi ezzel a gond?
2023. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha csak valóban abban a néhány alkalmi helyzetben lenne magas, amikor izgulsz, akkor oké, de ha mindig, mindegy, hogy csak izgulás/stressz miatt, akkor az egyáltalán nem jó, azt kezelni kell. A vérnyomásmérést is meg kell tanulni, egy idő után megszokod és otthon egyedül már nem fogsz izgulni közben, írsz majd vérnyomás naplót. Egyébként ilyenkor szoktak 24 órás vérnyomásmérőt vagy EKG-t rárakni a páciensekre, esetleg kombinálva, az megmutatja milyen napszakban, hány százalékban magasabb a normálhoz képest a vérnyomás és pulzus, EKG jelgörbe milyen, van-e egyéb eltérés.
2023. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak a mérésnél izgulok. Természetesen sokat mutat a mérő.
2023. okt. 25. 16:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!