Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire normális az össze...

Mennyire normális az össze vissza ugráló pulzus?

Figyelt kérdés

Az okosórám folyamatosan méri, ami nem tudom, hogy mennyire reális (én úgy hallottam, hogy ezek már viszonylag egész pontosan mérnek), de mindenesetre megütötte a szememet, hogy nagyon össze-vissza értékeket mér.

Tegnap például a legalacsonyabb 50, míg a legmagasabb 134 volt, de vissza nézegettem, és volt olyan nap amikor 46-151 között mozgott a pulzusom a nap folyamán, pedig semmi fizikai megterhelés nem ért, teljesen átlagos napok voltak. Az biztos, hogy már korábban is előfordult, hogy egy vizsgálat alkalmával magas volt a pulzusom, de én akkor nem különösebben foglalkoztam vele, mivel azt hittem az izgulás miatt van, de most kicsit azért megijedtem, hogy ennyire össze-vissza ugrál a pulzusom. Azon kívül, hogy néha érzem, hogy gyorsan ver a szívem, egyébként rosszul nem érzem magam, ha nem nézem meg, akkor fel sem tűnik. Lehetséges, hogy ez a stressz és az alul edzettség miatt van? Vagy lehet, hogy szimplán csak az óra mér rosszul? 😅



nov. 8. 05:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Is-is. Ha mozgolódsz pontatlan lesz, továbbá ha aluledzett vagy, hamarabb felugrik aktivitásra.
nov. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól is felmehet a pulzus, ha lépcsőzöl. Az óra lehet pontosan mér, de ha járkálsz,dolgozol,suli,stb., akkor a kezeden mozog az óra is. A nyugalmi, a napközbeni, sportolási, alvási, stb. időszakokat külön kell értékelni, ne egy egész nap mért értékeit vedd figyelembe, így nem tudjuk, hogy pl. a 151-nél éppen mit csináltál.
nov. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A nap nagyrészében ülök, maximum a lépcsőzés ami miatt felmehetne kicsit a pulzusom, de nem mindig stimmel az időpont. Amikor egyhelyben ülök is 100 körülit mutat.
nov. 8. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!