Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aurás migrén lehet?

Aurás migrén lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ilyen pár éve volt és azóta most megint előjött. Mikor hazaértem valahonnan akkor utána pár perccel kezdődött. Először vakítóan erősnek tűnt a laptomon mikor épp gyakoriztam és próbáltam olvasni aztán valami akadályozta a látásomat és alig tudtam elolvasni a mondatokat. Azt hittem a nap vakít de elhúztam a függönyt és ugyanúgy volt jelen. Ilyen fél kör alakban cikcakk káprázás jött elő ami kissé szivárványos v alakokban volt és kb 10 percig volt jelen. Először kicsi volt de idővel majdnem a fél látóterem ilyen káprázással, homályokkal volt tele a jobb szemem, látni láttam de nehezen olyan homályos volt minden. Ez délután volt 2 körül. Most pár perce is ugyan ez történt csak most a bal szememmel éreztem ezt. Éppen hajat mostam és megint láttam a káprázó fél kör alakot a kád vizében mikor becsuktam a szemem akkor is láttam. Szerencsére haj szárítás közben elmúlt. Olvastam az aurás migrénről és ezért merek találgatni, hogy az lehetett mivel az ábrázolások stimmelnek amiket láttam és ami az aurás migrénre jellemező. Mi idézheti elő, vagy véletlenszerűen van? Kiknél fordul elő ez? Normális, hogy sosem volt ezeknél fejfájás csak az aura? Aggodalmat okozhat ha ma 2x történt meg. Érdemes orvossal megnézetni, ha igen milyen orvos való erre? Egyébként szemüveges vagyok de sosem volt gondom amúgy a szememmel. Köszönöm a segítőkész válaszokat. 26N vagyok.



nov. 9. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az aura csak ugy jon es 45 percig is tarthat. Es fontos, migren koveti masnap.

De minden ember fenyessegbe nezve hosszu percekig latja azt a format, ablak, lampa, barmi mellett, amibe nezett.

nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen pont ilyen az aurás migrén, csak fáj utána a fejed. De, ha nem fájt akkor lehet érdemes lenne kivizsgáltatni.


Fontos tudni, hogy mi történik ilyenkor, mi okozza a tüneteket. Az, hogy az agyi erek görcsösen össze húzódnak és gátolja a vérellátást, ez okozza a látótér kiesést. Aztán amikor újra ellazulnak az erek akkor megnő a nyomás hirtelen, ekkor lép fel a fájdalom.


Esetedben is lehet, hogy ez aurás migrén, de mi van ha nem és valami neurológiai baj? Meséld el a háziorvosnak és mondd meg, hogy szeretnél beutalót neurológiára kivizsgáltatni. Aki ilyen aurás migrénes azoknál fokozottabb a sztrók (agyvérzés) kockázata, ezért nem leeht annyival letudni, hogy áh évente 1-2 alkalom az semmi... Most 26 évesen semmi mert kb elpusztíthatatlan vagy, de tök jó lenne nem 60 évesen agyvérzésben lebénulni, hanem mondjuk 80-90.

nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az elmúlt 3 hónapba vt életem első két aurás migrenje. Az elsőnél panikrohamot kaptam és mentem az ügyeletre h stroke-ot kaptam. Szerencsére nem , aurás migrenem vt mert utána szethasadt a fejem . Múltkor megint rám jött (okt 31) ugyan már nem panikoltam (annyira ) de nagyon kellemetlen volt és azért a szorongás a hatalmába kerített főleg a zsibbadós résznél.. de maga aura összesen kb 40 percig tartott és ugyanúgy zajlott le mind2. Én férfi vagyok de úgy tudom h nőknél ez sokkal gyakoribb.. szóval igen lehetett ez . Bár néha állítólag van fejfájás nélküli aura is.
nov. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is fél évente 1x van kb, de 2-3x ha követte migrén sokat mondok..
márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!