Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ennek tudatában bevegyem az...

Ennek tudatában bevegyem az új, számomra orvos által felírt gyógyszert?

Figyelt kérdés

Bármilyen hasonlóság az én kérdesemmel, csupán a véletlen műve, én most írok először ezzel kapcsolatban kérdést az egészség témában. A lényeg annyi, hogy a napokban kaptam egy gyógyszert, amit szednem kéne a problémáim csökkntésére, de a mellékhatások listája "nekem nagyon nem tetszik."


Mellékhatások:hallucinációk, kórosan emelkedett hangulat, zavartság, nagyfokú nyugtalanság, szorongás, idegesség, a gondolkodás és a figyelem zavarai, pánikrohamok, öngyilkossági, önbántalmazási gondolatok (ezek a tünetek adódhatnak az alapbetegségből), étvágytalanság, orgazmus hiánya, szokatlan álmok.


Ennek ismeretében is belevágjak?



nov. 15. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs odaírva, hogy mekkora ezeknek a gyakorisága? Pl nagyon gyakori, gyakori, ritka, nagyon ritka, nem ismert...


Én évek óta szedek egy gyógyszert, aminek nagyon gyakori mellékhatása a hízás, gyakori meg az álmatlanság, egyik se jelentkezett. Ritkák közt ott van az öngyilkossági gondolat meg a depresszió is, de az se volt sose

nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ez egy antidepresszáns. Biztos okkal írta fel az orvos, viszont kényszeríteni senki sem fog,hogy szedd.
nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Itt konkrétan nincs, csak annyi, hogy lehetséges mellékhatások. #2 Igen, okkal, de nyilván azt várná az ember, hogy egy gyógyszer segítséget nyújt terápiával kombinálva, nem azt, hogy öngyilkossági gondolatai legyenek, meg még jobban szorongjon mint azelőtt.. Nem logikus ez a gyógyszeripar részéről, de értem amit írtok.
nov. 15. 22:34
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy még egy kérdést engedjetek meg, az számít, ha előtte sokáig szedtem másmilyen gyógyszert és ott nem voltak mellékhatások?
nov. 15. 22:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 Az antidepresszánsokról köztudott, hogy egyesek állapotán ronthat, ilyen van, fejfájás csillapító is okozhat fejfájást...

Sőt, gyakori is, hogy a szedés kezdete után pár hétben rosszabbul vagy, szorongsz, ez viszont sokszor elmúlik, ahogy a szervezet hozzászokik a szerhez és utána már a terápiás hatása érvényesül.

A szexuális zavarok is gyakori mellékhatásai az AD-nek (bár függ a fajtától), ami szintén javulhat, rosszabbodhat, nagyon ritkán a kezelés elhagyása után is megmaradhat.

Nekem a fentieken túl még első pár nap hányingert és iszonyat álmosságot is okoztak.

nov. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4 Mit szedtél korábban és most mit szednél?
nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 Na ezaz, de ki az aki a fiatal felnőtt éveiben nem akar szexuális életet folytatni? Nem akarok egyelőre még viagrán élni, és sajnálom hogy te is éltél át rossz tapasztalatokat a gyógyszer kapcsán, hiszen senkinek nem kéne. Én eleve szorongásra szedném, azt nagyon megszívnám, ha pont felerősödne ami miatt alig vagyok épp önmagam.. #6 Korábban mit szedtem arra sajnos nem emlékszem, de ha eszembe jut mindenképpen leírom, a mostani pedig a "FLOXET" nevezetű. És mégegyszer köszönöm, hogy segítetek.
nov. 15. 22:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Milyen fajta szorongás?


Amúgy ahogy nézem ez egy SSRI, ezeknél a legmagasabb a szexuális mellékhatások aránya.

Ha korábban szintén szedtél SSRI-t és semmi nem volt, lehet érdemes megpróbálni.

nov. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Szedtem korábban, szám szerint körülbelül 6-7 évig. Mellékhatás nem volt, szexuális mellékhatást meg azért nem tudom, hogy volt-e mert ugye mikor elkezdtem szedni még csak 12-13 éves lehettem, ez akkor számomra nem volt releváns, mivel nem folytattam nemi életet. Azt hogy érted, hogy milyen fajta szorongás?
nov. 15. 23:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, hogy pl ocd-e, szoc fobia stb
nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!