Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Székletürítés utáni hányinger/...

Székletürítés utáni hányinger/hányás?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mással is fordult-e elő már hasonló és mi lehet az oka? Voltam már többféle orvosnál is, mivel haspuffadás, bélgázok is gyakoriak, emellé hasmenés, de mind a gasztros, mind a belgyógyász mind az endokrinológus "átsiklott" ezen a panaszomon, más irányba vizsgálódnak eddig.

Tehát úgy néz ki, hogy ébredés után reggelente legtöbbször nem érzek éhséget, előbb meg kell várnom, hogy wc-zni tudjak. A gyakoribb tünet, hogy nagydolog után hirtelen üressé válik a gyomrom, szinte azonnal szükségem van reggelire - az endokrinológus ezt inzulin rezisztenciával kötötte össze, hipoglikémiás panaszként írja le.

Viszont néha nem csak hogy az éhség tör rám hirtelen, hanem egy erős hányingerbe csap át, ez ma reggelre odáig fokozódott, hogy el is hánytam magam, pár hete elég volt csak leszállnom a buszról, a friss levegő segített. A maihoz hozzá kell tenni, hogy IR-re Merckformint kaptam, még a bevezetés szakaszánál tartok, múlt héten kezdtem napi 250mg-al, egy napja emeltem 500mg-ra. Olvastam, hogy mellékhatás lehet a hányinger, hányás, de mivel korábban is volt hasonló panaszom, nem biztos, hogy a gyógyszerrel van összefüggésben.

Ami nekem nagyon érdekes, hogy ez a hányinger, hipoglikémiás jellegű panaszok mindig csak nagydolog után törtek rám. Ennek mi lehet az oka?



nov. 21. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem vesebetegségem van, és sokszor székletürítés közben jön rám a hányinger, több alkalommal el is hánytam magamat. Mondjuk nekem ez soha nem éhgyomorra érkezik, hanem étkezés után.

Az orvosom csak a vállát vonogatta.

nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hmm, akkor nálad se tudtak rá mit mondani. Nekem még az tűnt fel, hogy ilyen alkalmakkor, a kiurules érzése után még elég sok gáz is jön vissza bofoges formájában. Ezért mentem gasztroenterologiara is, de ott csak azzal foglalkoztak, hogy mi fujhat fel, na meg rendes a szekletem vagy sem. Elég rejtélyes valaminek tűnik ez a tuneteggyuttes :D
nov. 21. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!