Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Béta blokkoló abbahagyása?

Béta blokkoló abbahagyása?

Figyelt kérdés
A kardiológusom elvette tőlem a gyógyszert, először 2.5 mg bizoprolollal indultam, majd 1.25 mg volt, most pedig semmi, régen volt, hogy kihagyott a szívem, vagy bedobbant egy nagyot, meg 160/110 is volt a vérnyomásom, de amióta ittam a bizoprololt minden normalizálódott, 120/70 lett a vérnyomás, pulzus is jó, kihagyás sincs. Azonban most elvette tőlem a gyógyszert, és 4 hónap múlva kontroll, addig pedig heti 4-5 alkalommal mérni kell a vérnyomásom. Elvileg azért, mert fiatal vagyok, mindössze 19 éves. Mire kell számítanom? Lehetek rosszul nélküle?
nov. 25. 05:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2 évig szedtem, először 2.5, majd 1.25, és most semmi lesz
nov. 25. 05:34
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja és persze volt ultrahang, 24 órás ekg, terhelés, minden, nincs szervi eredetű probléma, inkább idegi probléma, sok traumám volt..
nov. 25. 05:37
 3/16 anonim ***** válasza:

Bosoprololt hogy ittad meg? Az tabletta, nem?

Na, mindegy is, de inkább örülj neki, mert az orvosod figyel rád, tényleg fiatal vagy és szerintem nem akarja, hogy már most szedd a béta-blokkolót minden nap, egyébként meg van akinek megoldódik közben és el lehet hagyni, szóval addig méregesd, jegyezd fel és, ha gondod van, akkor keresd fel.

nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, szedtem igen.

Igen, szeretné, ha béta blokkoló nélkül oldanám meg, kiderül mi hogy lesz

nov. 25. 14:48
 5/16 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk holnap el kéne utaznom, lehet rosszullét az abbahagyása miatt, vagy?
nov. 25. 19:53
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! A bisoprolol hirtelen abbahagyása okozhat visszacsapásos reakcióként magas pulzusszámot és vérnyomást. A te eseted bár nem számít hirtelen abbahagyásnak, mert az orvosod fokozatosan csökkentette le az adagodat, a biztonság kedvéért ellenőrizni kell ezeket az értékeket. Semmi nagy problémád nem lehet úgyhogy aggodalomra semmi ok, még ha meg is emelkedik a pulzusszámod vagy vérnyomásod, akkor is csak annyi van hogy folytatni kell a terápiát.
nov. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát eddig ma kettőt mértem, egyik 131/73 lett délelőtt, most 139/65, de a kardiológusom 140-ig nem vette nagyon semmibe se, az életkorom és a testalkatom miatt, magas, vékony, 189 cm, 75 kg, elvileg egy ekkora testhez ez nem olyan szörnyű. Amúgy semmi különöset nem veszek észre még eddig.
nov. 26. 19:55
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja meg persze azt is mondta, hogy egy méréstől nem várhatunk semmit, ezért nem fog hozzá kezelni senkit mielőtt nincs 24 órás vérnyomásholter és szívverés holter az illetőn, majd EKG, majd ultrahang, és terhelés teszt ami közben monitoroz mindent, ezen mindenen átestem, és semmi, szóval valószínűleg ez az érték normálisnak tekinthető, csak az a kérdés, hogy akkor az a magas vérnyomás meg szívkihagyás miért volt 16 éves korom óta, aztán a bizoprolol megoldotta, de most el lett tőlem véve, szóval kiderül majd :)
nov. 26. 20:04
 9/16 A kérdező kommentje:

Mit jelent ez hogy a felső 139, az alsó

65, a felső magas az alsó alacsony? Ez nagy gond?

nov. 26. 20:29
 10/16 A kérdező kommentje:
Most megint megmértem, 139/73, 92 pulzus, erről nem mozdul, ti mit gondoltok? Valahol azt írja jó, valahol nem
nov. 26. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!