Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1 hetes szteroid kezelés...

1 hetes szteroid kezelés abbahagyása után jelentkezhetnek mellékhatások? Ha igen mik és mennyi ideig?

Figyelt kérdés
Kiderült más a betegségem oka és ezért 1 hétig használtam csak a szteroidot aztán abbahagytam. A betegtájékoztatóban csak az volt, hogy szteroid elhagyása után jelentkező tipikus tünetek lehetnek. De elfeljetették felsorolni őket. Meg nem tudom már ennyi idő után is? Vagy csak ha hosszabb lett volna a kezelés?
2019. júl. 18. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Az orvosod nyilván elmagyarázta mi lesz, amikor megbeszélted vele hogy abbahagynád a szteroidos kezelést.
2019. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szteroidhoz nagyon hamar hozzászokik a szervezet, ezért elvonási tünetek jelentkezhetnek. Ezért szokták magasabb dózisnál fokozatosan csökkenteni az adagot majd úgy elvenni. A leggyakoribb ilyen tünet lehet például jellemzően enyhe fokú kéz és lábremegés és izzadás, étvágycsökkennés (mivel egyes szteroidok étvágynövelőek). Ezek rövid időn belül elmúlnak, de egy hét szedés után nem tartom valószínűnek, hogy nálad jelentkezni fognak, de ez függ a dózistól is.
2019. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Ha elmagyarázta volna az orvos most ide írnék? Miért kellenek ezek a kioktató felesleges válaszok?

Már 1 hete abbahagytam. Mert nem akartam feleslegesen mérgezni magam vele. Egyébként csak egy hajhullas elleni oldatról van szó. De picit furán érzem magam azóta.

2019. júl. 18. 11:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyebként teljesen ki vagyok ezen akadva! Miért gondolja bárki is, hogy az orvosok mindent elmagyaráznak a betegnek. Még sosem járt az ilyen orovosnál? Jó ha egyaltalan eltalálják mi a bajod és azt, hogy mi szűnteti meg. Engem már tettek el láb alól kishijján. Az orvos egy ember! Nem az isten akinek szent a szava és tökéletesen végzi a munkáját. Igen olyan is van. Csak ritka!
2019. júl. 18. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Felesleges válaszok? Talán mert vannak akik ezt meg sem beszélik az orvosukkal, csak önfejűen döntenek a gyógyszeres kezelés abbahagyásáról.
2019. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Én teljesen együtt érzek! Steril ízületi gyulladásra szedtem szteroidot 1 hétig, nagyon emelt dózisban, mert több fajta nem szteroid gyulladás csökkentő semmit nem ért és 4 hóbapja van gyulladásom. 1 hétnél tovább emelt dózis esetén egyébként nem is lehet szedni ezt a fajtát, amit én szedek. Mikor szedtem semmi mellékhatása nem volt, ahogy abba hagytam 4-5 db pici pötty kiütés jött ki rajtam, ami viszket, izmaimban ilyen belső remegést érzek. Gondolom, majd ez elmúlik 4 napja hagytam abba. Most én sem szedek semmit, ha már a szteroid sem hat tök mindegy.. akkor legalább ne romboljam tovább magamat. Nagyon sok orvosnál jártam az elmúlt idöszakban tb-s orvosoknál, magán orvosoknál is. Tök mindegy fizetsz-e vagy sem nem tud egyik sem többet. Én a mellékhatásra, elvonásra rákérdeztem, eredmény: vagy nem érdekelte vagy fingja nem volt. Ezt csak az tudja aki nagyon beteg, milyen ez lelkileg és, hogy az orvosok sem mindenhatóak, ők sem tudnak mindent. Gondolom kedves kérdező, azért vagy kíváncsi itt a gyakorlati tapasztalatokra. Aki itt okoskodik még nem volt nagyon beteg..
2019. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pontosan így van utolsó. Arra voltam kiváncsi más mit érzett mert az orvos nem használta az adott szert. Ilyen remegés nekem is volt pár napig. De már szerencsére elmúlt. Meg lehet a kiütéseim is ettől voltak? Meg furcsa a közerzetem azóta. Nem vészesen csak olyan nyomasztó érzés félét érzek időnként megcszorongást ami azóta van. De ahogy telnek a napok javulgat.

Az előzőnek meg : mit kellett volna megbeszélnem az orvossal? Adta ezt a cuccot. Mivel csomókba hullik a hajam elkezdtem használni. 1 hét múlva megjött a laboreredmény és kiderült, hogy vérszegény vagyok. Nyilvan abbahagytam a szteroidot mert meg lett az ok. Azért itt nem az életmentő szívgyógyszerről beszélünk amit önkényesen fejeztem be aztán csodalkozom, hogy nem vagyok jól.

2019. júl. 18. 19:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én is érzek szorongást, nyomasztó érzést, de nem tudom, hogy az elvonási tünet okozza-e vagy az, hogy már elegem van a betegeskedésből. Azt nem tudhatom biztosra, hogy a kiütéseidet a gyógyszer hozta-e ki, de szerintem benne van a pakliban, hogy igen.
2019. júl. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdtem hasznalni akkor jelentek meg, és 4-5 nap után ahogy abbahagytam elmúltak. Érdekes.
2019. júl. 19. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!