Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az ájulás mivel előzhető meg?

Az ájulás mivel előzhető meg?

Figyelt kérdés
Tehát hogy mit kell tenni, hogy ne ájuljunk el?
dec. 10. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Semmit nem tudsz. Max annyit,ha eleget iszol mindig, nem maradsz a tűző napon órákig, vérvétel előtt jelzed, hogy rosszul szoktál lenni, ilyesmik, amik a mindennapokban hasznosak lehetnek.

Ha érzed, hogy már zsibbad a lábad, és kezdesz szédülni, olyankor szólni kell, hogy le tudjanak fektetni, a lábadat meg felemelik, olyankor kicsit jobb.

dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem.

És a menstruáció is közrejátszhat az ájulásban?

dec. 10. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
1-es vagyok, hogyne! Nekem a húszas éveim elején sokszor volt, hogy annyira megvolt és görcsöltem, hogy elájultam. Volt, amikor a villamoson estem össze. De ezt is meg lehet előzni: amikor megjön, nem kell a fájdalmat megvárni, azonnal be a fájdalomcsillapító, sok folyadék, azokon a napokon nem kell maratont futni, kicsit kímélni kell magad. Nem feküdni kell, attól rosszabb, de pl az első 2 napon nem mentem túrázni meg ilyenek.
dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Én éreztem már egy párszor hogy majdnem el ájulok, ez akkor szokott lenni mikor éjjel felkelek és kimegyek mosdóba pl

Vizet iszom, és friss levegőn le ülök. Esetleg eszem egy almát, általában elmúlik

dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát azt mondják, hogy aki hirtelen kel fel az ágyból reggel, annak leeshet a vérnyomása, és az okoz ájulást.


Viszont én már sokszor ugrottam fel hirtelen az ágyból, és mégsem ájultam el, múlt hét csütörtökön meg mégis..

dec. 10. 18:28
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor megvolt a menzeszem úgyhogy lehet az is közrejátszott.
dec. 10. 18:29
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Nekem van egy rokonom, aki magas termetű, és szívprobléma miatt hajlamos az ájulásra. Ha érzi, hogy baj van, gyorsan le szokott guggolni. Egyrészt így kisebb eséllyel ájul el tényleg, másrészt ha megelőznie nem sikerül, akkor legalább kisebbet koppan a feje.
dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!