Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Többé nem tudok ébresztő...

Többé nem tudok ébresztő nélkül normálisan élni?

Figyelt kérdés
Mindig 7-8 órát alszom ébresztővel, ha ez kevesebb kb heti 1-2szer akár 4 óra akkor se vagyok olyan rosszul, fáradt vagyok de ennyi. Viszont ha nem kapcsolok ébresztőt, és nyugi van körülödtem képest vagyok 10 órát vagy ritkán többet is aludni, na ilyenkor kikészűl a testem, fejfájással és szem fájjással kelek, mintha másnapos lennék. Lehet vicces lesz, de úgy vettem ezt észre, hogy a párom hétvégén sokáig szokott aludni, aztán nem raktam ébresztőt. Azóta többször próbálok ébresztő nélkül aludni, de olyan mintha az általános sulis énemet próbálom feltámasztank ami már nem fog menni, ha többet alszom mindig ennyire megviseli a testem... Magamtól miért nem kelek fel ha nem bírja a testem? Értem hogy lehet már évek óta kelek ébresztővel de ez megilyeszt, ha úgy kelek (akár magamtól is) , hogy 7-8 órát alszom akkor nem szoktam kávét se inni sokszor mert fölösleges, éber vagyok. Na 10 óra alvás után van ,hogy 3 kávé se elég. Olyan 2-3 hónapja ismertem ezt fel, azóta próbálkozom hétvégente, meg ugye ha a párommal alszom de elég frusztráló. Csak, hogy egyértelműbb legyen, nem mindig alszom ébresztő nélkül ennyit, olyan felében az eseteknek, mert van, hogy a fényre felkelek, vagy hangokra, ha azok nincsenek akkor képes vagyok bármeddig aludni, de milyen áron :D 21/f

jan. 18. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Mit gondolsz, miért találták fel az ébresztő órákat?

Teljesen normális, hogy csak arra ébredsz, különben nyugisan aludnál tovább.

jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Mi a probléma? Én is, és az emberek igen jelentős része így van ezzel.

És igen, túlalvás után sem leszel friss.

jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Mi a fenének generálsz magadnak problémákat? Mit kell ezen ennyit hisztizni, hogy ébresztővel kelsz?
jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 Sima biológiai szempontból nem értem, miért előnyös ez alapon, hogy kevesebb alvás a jobb, és ha igen magamtól miért nem kelek fel.

#2 ez egyértelmű, csak rendesen betegnek érzem magam ha túlalszom magam, ezért tettem fel a kérdést.

#3 azért mert szeretnék együtt aludni a párommal, és jó a hosszú együtt alvás, meg felkelteni se akarom.


Szoval akkor teljesen normális, hogy a tízes éveimben tudtam Termeszetes módon aludni, ahogy a testem diktálja. Mostmeg ha 22-8 ig alszom délig vergődöm a kávék előtt mert szarul érzem magam, és az egész napom pocsék.

jan. 18. 11:44
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

4

A túl sok alvás nem jó, nem veled van baj: [link]


Ha folyamatos, 8 óra alvás után fáradt vagy délelőtt, akkor lehet alacsony a vérnyomásod, vérszegény vagy, több vitamin kéne, vagy mentálisan nem szereted, amit csinálsz, vagy csak plabeco hatása van a kávénak... Ha valóban gyakran fáradtnak érzed magad, kered fel a házi dokit.

jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a választ 🙏. Ezen még gondolkodom, mert nagyon sovány vagyok, amiből jön a kevés vér és az alacsony vérnyomás. Addig is kerülöm az ébresztő használatát':D
jan. 19. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!