Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Dél körüli rosszullétek?

Dél körüli rosszullétek?

Figyelt kérdés

34 éves férfi vagyok. Az elmúlt években többször is előfordult, hogy 12 óra környékén ebéd előtt rám tör egy rosszullét. Ilyenkor feszült leszek, elgyengülök, remeg kezem-lábam, a mellkasomban bizsergő, meleg, enyhe nyomást érzek és a látásom is homályosul másodpercekre. A szívem mintha gyengébben és rendszertelenül verne. Ennek a tetőpontja 1-2 perc, amikor minden tünet jelen van. Egyébként kb. 40 perc alatt kijövök ebből az állapotból.


Reggelizek 8-9 között, ez idő alatt kb. félliter folyadékot iszom.

Ha hétvégén nem reggelizek, akkor már 11 körül előjön egy ilyen, de gyengébb formában, remegés, gyengeség tünetekkel.


jan. 18. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Orvos
jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg leesik a vércukrod. Nekem legalábbis attól van ugyanez. Ha reggelihez teljes kiőrlésű kenyérfélét /zabpelyhet/ eszel, akkor enyhébb tüneteid lesznek (lassabban emelkedik és lassabban is csökken a vércukor) vagy elmúlnak a kellemetlenségek. A vércukorszint kb 20-40 perc alatt normalizálódik, azért múlnak el a tünetek.
jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Erre gondolok én is, mert étkezés után 10 perccel szinte teljesen elmúlik.
jan. 18. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!