Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukormérőt háziorvos írhat ki...

Cukormérőt háziorvos írhat ki receptre?

Figyelt kérdés

Azzal olcsóbb lenne?

6,1 volt legutóbb tudom nem a világ vége, de egyre mente feljebb, és nyugodtabb lennék, ha tudnám figyelni.

Természetesen, ha nem írhat/ ír ki akkor veszek, csak ha olcsóbb (lehet) receptre akkor, teszek egy kört oda is


jan. 21. 18:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem. Csak diabetológus, és az is csak diagnosztizált cukorbetegség esetén.
jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
szerintem sajnos nem
jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

6,1 az már számít cukorbetegségnek?


Most nem akarok költeni diabetológusra is, akkor veszek a patikában magamtól

jan. 21. 20:21
 4/25 anonim ***** válasza:
Amugy nem a készülék az ami drága(az csak pár ezer forint) a tesztcsík az ami drága
jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Ypszilon1980 ***** válasza:
1-es ahogy írja úgy van, ahhoz kell egy cukorbetegség diagnózis, de 6,1 nem az egyáltalán, az lehet akár egy rossz mérés, egy pont rossz nap, semmi jelentősége 1x, ha van ilyen, vagy nem tudom mennyieket mértek többször.
jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4: Olyan mérő nincs amihez nem kell ez a tesztcsík?

Nem használtam még ezért nem tudom, csak szeretném figyelemmel kísérni


5:

Van okom rá

Folyamatosan megy feljebb és mindig is 6 körül mozgott

Eddig 6 felé nem ment

de minidg 5,8 / 5,9 / 6

Ami dühít, mert folyamatosan zero, hozzáadott cukor mentes, tk. dolgokat veszek ami nem kevés pénz és így is sikerült 6 felé mennie, ezért szeretném mérni, hogy mi az ami felviszi és mi ami nem

jan. 21. 21:39
 7/25 Ypszilon1980 ***** válasza:

Okod van rá, én azt értem, monitorozni jó ötlet, ezzel nincs baj, sőt díjazom is. De ezek az értékek nem utalnak cukorbetegségre, ehhez kell több vizsgálat is és kell orvosi szakvélemény, ebben meg csak a diabetológus kompetens. Nálam volt már amikor 6,7 volt, orvos meg elkezdte, hogy jajj most akkor ez gáz, aztán soha többet nem ment fel 5,9 felé, de átlagban 5,4, szóval még nem kell aggódnod, csak ha majd tartósan 7 körül lesz az éhomi.

Nincs olyan számodra elérhető, ami tesztcsík mentes, illetve létezik mikro tűs verzió, ami a bőrön keresztül monitoroz, az mindig beléd szúrva kell legyen, de az nagyon drága és macerás hordani, körülményes. Accu-Chek verzióit tudom ajánlani, nem olyan drága a tesztcsík hozzá szerintem.

jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Most fogok menni endokrinológushoz és nőgyógyászhoz is ami nem kevés pénz.

Ezekre spóroltam most. Jelenleg diabetológust is nem tudok megfizetni.

Megvárom mit mond az endokrinológus.

Szeretném tudni mikor mennyi, mert engem borzasztóan bosszant, hogy mindenből a 0%-osat veszem ami tényleg nem olcsó, és minden bizonnyal így is megy feljebb.

Arról nem beszélve, hogy 3 havi Merckformin 500-at már beszedtem, amit az endokrinológus írt fel. Decemberig szedtem, utána nem mert elfogyott, meg egyébként sem tapasztaltam vele semmit.

Na nekem 5,4 az teljesen jó.

de nekem mindig 6 körül voltak a legutóbbi eredményei.

5,7/ 5,8 / 5,9 egyre ment feljebb és engem bosszant, hogy akkor minek költök ezekre, ha így is ennyi.

Enélkül lehet 7 lenne... nem tudom.

Jó lenne figyelni, mi viszi fel.

Ami még szintén magas az a prolactin szint, de az tényleg durván eltért a normáltól.


" ami a bőrön keresztül monitoroz, az mindig beléd szúrva kell legyen"

Na ez biztos nem, azért ennyi drasztikusan nem gondoltam.


" Accu-Chek verzióit tudom ajánlani". Köszönöm a tippet.

Háziorvostól is megkérdezem, megyek más ügyben is, de ahogy ismerem úgyis csak azt fogja mondani, hogy egyek kevesebb cukrot/ diétázzak...

jan. 21. 22:06
 9/25 A kérdező kommentje:

7:

Ez elérhető patikában amit írtál igaz?

És akkor ebben van tű amit többször használhatok meg több teszt?

jan. 21. 22:07
 10/25 A kérdező kommentje:

Rákerestem.

"A készüléket nem szabad diabétesz diagnosztizálására vagy kizárására használni.

A készülék csak a testen kívüli alkalmazásra való."

Ezt vajon hogy kell érteni?

jan. 21. 22:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!