Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukormérőt háziorvos írhat ki...

Cukormérőt háziorvos írhat ki receptre?

Figyelt kérdés

Azzal olcsóbb lenne?

6,1 volt legutóbb tudom nem a világ vége, de egyre mente feljebb, és nyugodtabb lennék, ha tudnám figyelni.

Természetesen, ha nem írhat/ ír ki akkor veszek, csak ha olcsóbb (lehet) receptre akkor, teszek egy kört oda is


jan. 21. 18:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Mondom, az nem gond és az szerintem jó ötlet, hogyha méregeted időnként, de a háziorvos erre nem fog adni neked kedvezményre jogosító papírt, de diagnózis nélkül semmiképp, de az endokrinológust is megkérdezheted.

Van, ami van patikában, van többféle, esetleg online patika. Olyat kell venni, amelyik csomagban van készülék, ujjszúró pen, ahhoz való lándzsa, és tesztcsík is, de arra számíts, hogy pl. ujjszúró lándzsa max. ilyen 8db. van benne, tesztcsík sem sok, ergo azt rögtön venni kell hozzá, ha sokat akarod használni. Viszont kb. évente ezeket kalibrálni is kell, és lehetőleg olyan kell amihez nagyon kevés vérrel már működik.

jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Diagnózis?

Pénteken voltam laborban. Az nem jó gondolom.

Akkor veszek én patikában, jobbat nem tudok.


Hu de maceráns ez is.

Ez a lándzsa amiből 8 db van 1x használatos? és a csíkból mennyi van?


Én pingvin patikába járok.

Online árak (patikában plusz ár) :

Dcont Novum készülék - 8 456 Ft

AccuCek csík 25 db - 2195 Ft

Méry tesztcsík 50 db 3170 Ft

de ezek csak csíkok


akkor meg kell venni a készüléket 8500 ért és a csíkot mindig külön?

jan. 21. 22:34
 13/25 anonim ***** válasza:
Igen, tesztcsík mindig külön kell hozzá, csak ha accu-chek a készülék, akkor csak olyat vehetsz hozzá, ha dcont, akkor ahhoz, ha méry, akkor méry.... A pen-hez is nem mindegy milyen lándzsát veszel. Tesztcsík amiket eddig vettem készüléket, nekem azt hiszem 8 vagy 15 volt benne. Egyébként a Dcont nem olyan jó, mint az accu-chek, és szerintem drága is, nekem nem jött be és az ujjszúró penje is gagyi. A vérvételi lándzsa egyszer használatos. Max ha mindig szétszeded a pen-t és fertőtleníted akkor többször is lehet használni. Nem tudom lehet-e még kapni Accu-chek instant-ot, az jó és olcsóbb is volt sokkal mikor én vettem. Ahhoz az 50 db-os tesztcsík kb. 3000 Ft. Az ujjszúró penjéhez is olcsóbb a lándzsa és jobb, mint a novumé.
jan. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

1.A pen-ből elég 1?


2.lándzsból is 1 van benne, ha jól értem abból is kéne venni mindig többet?


3. Instant alatt a készüléket érted?

Azt miért ne lehetne venni?

jan. 22. 14:19
 15/25 anonim ***** válasza:

1-2:Igen az ujjszúró pen 1 kell csak, de hozzá a lándzsa cserélendő. Általában abból 8db van hozzá.

3:Igen,az a neve, Accu-Chek instanz. Régi modell, azért lehet már nem lehet kapni.

jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Miért kell 8 db lándzsa? ezt nem teljesen értem


3: Én találtam a neten ilyen márkájú készüléket

jan. 22. 15:47
 17/25 A kérdező kommentje:

A készlet tartalma

Amit kinéztem abban ez van:


Accu-Chek Active vércukormérő elemmel

Accu-Chek Softclix ujjbegyszúró

10 Accu-Chek Softclix lándzsa

10 Accu-Chek Active tesztcsík

Tartó-tok


ezzel 10 alkalommal tudom megnézni a cukrom?

E mellé még rendeljek tesztet vagy lándzsát is?!

jan. 22. 17:06
 18/25 anonim ***** válasza:
Akkor abban 10 van benne. Azért van benne 10 lándzsa, mert hivatalosan minden mérésnél kell cserélni és legalább tudd kipróbálni,hogyha megveszed és kibontod.
jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Mi a különbség a lándzsák között?

Mit kell ezen kipróbálni??


Akkor egyenlőre rendeljem meg ezt, aztán kipróbálás után látom milyenek a lándzsák és rendelek még abból+ tesztet?


tehát ezzel a 10 lándzsával meg 10 teszttel 10x tudom felhasználni?

jan. 22. 17:34
 20/25 anonim ***** válasza:

A kipróbálást most csak idézőjelbe rakva értettem, akkor inkább úgy fogalmazok, hogy tudd rögtön használni, és megtanuld használni, ne azzal kelljen kezdeni, hogy rögtön kell venni hozzá tartozékokat.

Igen, 10x, mivel tesztcsík 10 van benne.

Lándzsák között egy azon dobozban semmi különbség, csak annyi darab, de sokféle pen van és ezekhez mind más lándzsa is kell.


"Akkor egyenlőre rendeljem meg ezt, aztán kipróbálás után látom milyenek a lándzsák és rendelek még abból+ tesztet?"

Igen, tanuld meg használni, tanulmányozd hogyan működik. Nem egy nagy ügy.

jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!