Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Iszonyatosan fáj a fejem!...

Iszonyatosan fáj a fejem! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Jártam 1 hete csontkovácsnál. Kezelés előtt és után sem volt semmi baj, tegnap óta viszont nagyon erősen fáj a fejem mindenhol, lüktet, szédülök és úgy érzem, hogy strokeot kapok.

jan. 24. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom ezek a "csontkovacsok" tanultak-e emberi anatomiat, hol mennek az idegek pontosan, az arteriak amiket nem kene elnyomogatni, vagy nem tudom mit tanulnak a "csontkovacsolas"-on kivul?


Kerdezo nem biztos, hogy attol van, majd holnap ha jobb lesz akkor jobb lesz.

jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, de ma pl kettős front van.
jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Dupla front van ma. Sőt, akármitől fájhat a fejed. De az biztos, hogy nem az 1 héttel ezelőtti csontkovács miatt. Vegyél be fájdalomcsillapítót egyet most, egyet 8-kor. Ha nem múlik, ügyelet.
jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Ugye tudjatok ez a "front van" dolog egy magyar kozhiedelem? Ugy mint a nyaron legkondi megfazas - egy kulfoldi sractol hallottam, Amerikabol, Arizona ahol 48 C is van, es a legkondi 25 re van allitva. Mindenki meg van fazva allandoan ott gondolom... Meg skociaban, Belfastban meg Irorszagban ahol megtobb front van, hurrikanoktol kezdve szel meg hideg aztan melegebb naponta igy meg ugy faj a fejuk...
jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem közhiedelem. Légnyomásváltozásról hallottál már? Frontkor változik továbbá a páratartalom, a hőmérséklet stb. Igenis sokaknak fáj a feje időjárásváltozáskor. Ahogyan sokaknak a repülőn is. Van aki semmit nem érez, csak füldugulást, valakinek meg borzasztó fülfájása lesz a légnyomásváltozástól.
jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy közhiedelem. Nekem mégis pont csak akkor fáj a fejem, mikor front előrejelzés van. Nem, nem megnézem és utána kezd el fájni, hanem először fáj és megnézem az időjárásjelentést. Mit ad Isten, pont front van. Valószínűleg valami sors játék ez, de lehetetlen, hogy valóban a légnyomásváltozástól fájjon a fejem az év minden egyes frontos napján, azon kívűl meg sosem. :)
jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

4-nek Azért valamelyest igaza van. Akik ilyen szélsőséges légnyomásváltozás-os helyen élnek, azok miért nem panaszkodnak ilyenre? Őszintén én sem hallottam (kint élek) vagy láttam ilyet, és egyébként én még sosem tapasztaltam ezt. USA is tele van akkor front helyekkel, New York, New Hamphsire, Boston, California. Kanadában meg Quebec, Vancouver, lehet sorolni.


Én redditezni szoktam, de egy ilyet nem láttam külfölditől, hogy pontosan a front miatt lenne fejfájás. Van hatása az időjárásnak meg évszakok váltakozásának a biokémiára (UV sugárzás nyáron erősebb, lebarnulunk, leégünk). De ha tényleg valaki frontérzékeny, akkor miért nem érzi minden frontnál azt? Őszintén én sem hiszek ebben, és már volt régebben erről egy vita ahol szintén megoszlottak a vélemények és ugyanez volt, hogy ez csak egy magyar dolog, és mások is azzal jöttek, hogy csak itthon fordul elő ez a szófordulat. Bátyámnak sem fáj soha, nekem sem.


Ez szerintem ilyen placebo, hogy először fáj a fej aztán biztos front van, megnézi az illető tényleg frontot ír és a frontra fogja, pedig lehet nem aludta ki magát, attól fájhat a fej mert a szerotonint igénylő funkciók gyengébben működnek, erről már olvastam tudományos szakirodalmat (sajnálom, megint külföldit). Ha valaki stresszes akkor is fájhat a feje. Nekem régen rettentő fejfájásaim voltak, antidepresszánssal teljesen elmúlt. Szószerint csak akkor fáj a fejem, ha pl. beteg leszek. Ugyanez ahogy írták a légkondícióra. Egyébként a megfázás sem az, hogy a hideg megfertőz. A hideg csak le gyengíti az immunrendszert de nem vészesen és ha alapból meg vagy fertőződve, akkor gyengébben védekezik. Ebből lesz egy nátha, mert az egyensúly felborult, elszaporodtak a baktériumok, vírusok és fújod az orrod - tehát valójában megfertőződtél, csak éppen rosszkor voltál sokáig annyi ideig a hidegen, hogy egy kicsit legyengítse az imm. rendszered.


Ha 1 hónapig élnél külön minden embertől, és kimennél a -2 fokba sál nélkül akár picit hosszabb időre egy 20 perces telefonbeszélgetésre, és visszamész, semmi bajod nem lesz nagy valószínűséggel, de persze mikroorganizmusok vannak a torokban is, bőrödön főleg, de azzal simán elbán az immunrendszered. Alszol 2 napot és kész. De nagy valószínűséggel még az sem kellene. Múltkor olvastam ugyanitt, hogy csaj full vizes hajjal szokott kimenni ha 38 fok van ha -8. És ő csodálkozott hogy ezen mi fura, ha akarjátok azt hiszem a szépség és divatban volt a sűrű haj vagy mi hogy nem fázik e a fülük, ez volt a kérdés kb 1 - 2 hete.


Lényeg a lényeg, a repülő felszállás az teljesen más, ne keverjük ide. Ott iszonyú hirtelen megy fel az ember más atmoszférába. Egy talaji frontnál ami lassan jön nem pedig 10 perc alatt már kb Mount Everest magasságban, egy front nyáron haladási sebessége körülbelül ha belép az országba nyugatról akkor 1 - 2 nap és az is már gyenge állapotban. Télen még lassabb a front és ritkább is, mert kristályos a víz és az nehezebben mozog mint a csepp. Ha lenne is ilyen jelenség, hogy front miatti fejfájás akkor reklámoznák a vény nélküli gyógyszereket rá orrba szájba. De a nátha (fertőzés) bizonyított patogén, ezért reklámozzák a Neocitránt (azt mondjuk már nem, de gondolom helyette valami mást, hogy meggyógyulj ilyen gyorsan olyan hamar, stb.), köhögésre is reklámoznak, lázra is. Sehol nem látom nyomát, hogy front miatt fájna a feje valakinek. Meg mi az, hogy fejfájás. Lehet a csontkovács a nyakánál meghúzott egy inat, az pedig ha nagyon meghúzta akkor hetekbe is telhet míg gyógyul. Ha csak kicsit akkor pár nap. Az a baj, nem tudjuk mit csinált a csontkovács, hogyan csinálta, hol fáj a feje konkrétan az a "mindenhol".

jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

#18:29

Nem közhiedelem, csak a hiányos tudásoddal ellentétben ennek nem a hőmérséklethez van köze hanem a légnyomáshoz.

Amikor vonul el a hideg növekszik a hőmérséklet, nedvesedik a levegő, csökken a légnyomás. Emiatt pl akinek magasabb a vérnyomása annál az agyban az erek jobban kitágulnak, mert korábban az alacsony légnyomást kompenzálta a szervezet. Ez okozza a fejfájást.

Egy légkondinál csak minimális légnyomás különbség van, de azt is megérzi aki érzékenyebb a fronthatásokra.

jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

FrontÉRZÉKENYSÉGNEK hívják. Pont azért, mert valaki érzékeny rá, valaki nem. Nyilván akik olyan területen születtek, nőttek fel, azok hozzá vannak szokva ehhez.

És nem, nem placebó. Vagy az placebó, hogy egyszerre ugyanazon a napon elkezd fajni a fejunk harom embernek? Es mit ad Isten, aznap lehűlés, eső, legnyomasvaltozas. Es nem, nem vagyok fejfajos. Nem faj hetente a fejem, hogy pont veletlen frontra esne mindig.

jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!