Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet megszokni a korán...

Hogy lehet megszokni a korán kelést?

Figyelt kérdés

5-kor vagy 5:30-kor kell kelnem munkanapokon, amit képtelen vagyok megszokni már több éve. Mindenki azt mondja meg kell szokni, idő kell és jó lesz, de meddig tart ez?

Nekem a kellemes az kb délben kelés, 9 körül már elviselhető.

Este 11-kor fekszem le, korábban nem tudok, és a 6-7 óra alvás elég szokott lenni ha legalább 9-ig alhatok délelőtt.

Alapvetően jól alszok, hamar el tudok aludni, ezekkel nincs gond. Viszont olyan szinten kikészít a korán kelés hogy csütörtök-pénteken már minden bajom van (émelygés, hányinger, fejfájás stb) egész nap. Reggelente előfordul hogy elsírom magam az ébresztő hangjára.

Sajnos munka miatt muszáj ekkor ébrednem.


Hogy lehet megszokni? Hogy lesz könnyebb?


jan. 29. 12:53
 1/1 Metionin ***** válasza:
100%
Sehogy. Már oviban is 5-kor keltem, nem szoktam meg, anyám folyamatosan sík ideg volt, hogy évek múlva sem vagyok friss és üde reggel, még az ehhez képest laza, sulis 7 órás keléssel sem. Konkrétan mikroalvásaim voltak öltözés vagy fésülés közben de egyszer a bicikliről estem le majdnem anyám mögül, mert elaludtam az úton. Gimiben szintén 5-kor keltem, akkor sem volt javulás. Felnőttként fél évig kellett 4-kor kelnem, természetesen akkor sem szoktam meg. Ha bagoly típus vagy, akkor vagy behúzol olyan munkát, ahol elég később kelni, vagy szopsz.
jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!