Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vestibuláris hypaesthesia :...

Vestibuláris hypaesthesia : Hogy bírjátok elviselni? Meddig tart nektek egy-egy ilyen szédülési roham?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és már 9 éves korom óta ez van, de mostanában egyre rosszabb. Vannak olyan napok, hogy nem is szédülök, vagy csak egy kicsit, de olyan is van, hogy napokig fel sem tudok kelni. Általában reggel ébredéskor jön. Péntek reggel kezdődött egy "rohamos" szédüléssel(mintha körhintán ülnék, csak rosszabb), hánytam is miatta. Azóta semmit nem tudok csinálni, csak fekszek. Ha oldalra fordulok, felülök nagyon nagyon forgósan szédülök, de ez nem mehet így sokáig, mert csütörtök óta nem fürödtem, nem voltam suliban... Az orvosom azt mondta, hogy ilyenkor be kellene mennem a kórházba és ott kapnék infúziót amitől jobban lennék. A gond csak az, hogy hogy jutnék el oda? Nem tudok felülni, hogy szálljak így egyáltalán be a kocsiba? És a kórház meg innen 140 km-re van. 100% hogy nem bírnám ki az utat.

Szóval most akkor mit csináljak? Várjak még pár napot, hogy jobban legyek? Ti hogy bírjátok elviselni ezt a betegséget?


2010. okt. 24. 11:50
 1/7 Tinker Bell ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen betegségben szenvedsz!

Tényleg kórházban lenne a helyed, pláne, ha a doki is azt mondta. Nem akarlak megbántani, de az első kórház hozzátok 140 km??? Nem hinném!

Hívj mentőt és ők ellátnak útközben ha baj van. Nem feltétlenül kell abba a kórházba menned amiben felfedezték a betegséged, vagy ahova kontrollra szoktál járni!

2010. okt. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A legközelebbi kórház tényleg nincs olyan messze, de ott diagnosztizáltak és azt mondta a dokim, hogy oda kellene visszamennem, ha legközelebb ilyen van(de csak ha tényleg súlyos), mert ott már ismernek és ott diagnosztizáltak és az infúzió után tudnának mihez viszonyítani. Mentőt meg nem tudom hogy lehetne hívni, mert az a legközelebbi kórházba visz nem?
2010. okt. 24. 12:09
 3/7 Tinker Bell ***** válasza:

Valószínűleg a legközelebbi kórházba visz, de most inkább szenvedsz otthon, minthogy bemennél az első kórházba és kapnál infúziót?!

Hívd akkor fel az orvosod és kérdezd meg tőle, hogy mi ilyenkor a teendő. Ha olyan fontosnak látja, hogy mindenképp hozzá kell befeküdj, akkor küld érted egy mentőt, ha meg nem akkor úgy is megmondja, hogy nyugodtan mehetsz a legközelebbi kórházba.

Nyilván nem várja el tőled senki, hogy két órát utazz, ha már attól rosszul vagy, hogy a stabil ágyadban fekszel.

2010. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elmondom a menetet!! Agyas!!

HA nem hívsz mentőt, mert hülye vagy, akkor szólni kell a háziorvosodnak, persze ha szerencséd van épp akkor rendel. Elsírod magad, hogy milyen beteg vagy és nem tudsz mozdulni se, majd ha szerencséd van kimegy hozzád és Ő hívj a a mentőt a kórházba.Hívhatsz betegszállítót is, de az pénzbe kerül.Egyébként ha neten tudsz chatelni, akkor ezeket is meg tudod csinálni.

2010. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Neked is te másik agyas! Nem hívtam mentőt, kórházba sem mentem. Gondolom, hogy nem igazán ismeritek ezt a betegséget ezért leírom, hogy: azért kérdeztem, hogy mit csináljak, mert ez a betegség olyan, hogy hol sokáig(napokig) szédül az ember, hol pedig csak néhány percig, és nekem napok óta nem akart elmúlni, ezért már arra gondoltam, hogy infúzió kell. De ma délután csoda történt és elmúlt a szédülésem. Csak úgy magától.


Egyébként ha van itt valaki aki ebben vagy más hasonló szédüléses betegségben szenved, leírná, hogy nála hogy, mennyi idő alatt zajlik és hogy viseli?

2010. okt. 24. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez kész!! Ide írsz, hogy így meg úgy nem ismerjük a betegséged, te elmondod, hogy mit kell ilyenkor csinálni, én mi is elmondjuk, hogy kórház, mentő stb..erre te lehurrogsz minket, hogy nem ismerjük, mennyire szédülsz napokig..akkor sok szerencsét továbbra is.
2010. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia én is ugyan ebben az állapotban vagyok mondjuk eddig csak 2x volt komolyabban rohamom az első az kb 1 óráig tartott folyamatosan hánytam nem tudtam kontrollálni a testem.A második még most is tart fél7 kor lelozni indultam aztán ez lett a vége ugyan az a tünet csak most tovább tart.Nem tudom hogy tehetnénk könnyebbé kikell bírni de az jó lenne ha valaki tudna mondani valami okosat.
2015. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!