Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki rendszeresen sportol az...

Aki rendszeresen sportol az valóban egészségesebb?

Figyelt kérdés
Kérlek ne újságcikkeket vagy linkeket küldjetek hanem csakis személyes tapasztalatotokat a környezetetekből. Én mást tapasztalok, lehet csak egyéni szórás. Akit ismerek és sportolt az meghalt, de szomszédom 85 éves és heti kétszer lemegy a boltba annyi a mozgása az még életében orvosnál sem volt még.
febr. 13. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen. Nagymértékben hozzájárul az egészséghez persze ettől függetlenül sok minden befolyásolhatja az életet ezért is értelmetlen felhozni a halált. 85 éves korban kevesen sportolnak lehet ez az oka a szomszédod életvitelének viszont én ismerek 70 felettieket, akiket a sport tart formában pl. együtt szoktunk focizni és kortársaiknál jóval aktívabbak. Én 30 as vagyok, de sokkal jobb állóképességem van a haverjaimnál, de ez nem nyilvánul meg mert nem sportolunk együtt, nyilván mert ők nem sportolnak.

Nem kizárt, hogy holnap meghalok mert megáll a szívem és a haverok ezt fogják mondani évekkel később, hogy nesze nézd meg nem ivott nem cigizett sportolt és meghalt...

Aztán lehet, hogy 10 évvel túlélem őket mert sportolok és nagyjából egészségesen élek...

febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban igaz, hogy aki sportol, az egészségesebb. Ettől még persze lehetnek kivételek, de ezek inkább erősítik a szabályt.


Gondolom sokan ismerünk olyat aki az egész életét végigdohányozta, és semmi baja nem lett a tüdejének, meg olyat is, aki úgy halt meg tüdőrákban, hogy életében egy szál cigit nem szívott el. Ettől még általános igazságnak fogadjuk el azt, hogy a dohányzástól nagyobb eséllyel leszel tüdőrákos.


Ugyanez igaz a sportra is.

febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!