Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha szivultrahang, ekg mindent...

Ha szivultrahang, ekg mindent rendben talál, valóban egészséges a szívem?

Figyelt kérdés

Kisgyermekkorban, a két nagymamamat, és egy közeli ismerőst is szívhez csatolható egészségügyi probléma miatt vesztettem el, emiatt pedig évek óta, most már felnőtt (21) éves fejjel is vannak félelmem a szívemmel kapcsolatosan.

Sokszor tüneteket vagyok képes generálni magamnak, mint pl, hogy érzem a szivdobogasomat, mintha hirtelen nagyobbat dobbanna, foleg fekvő helyzetben, mintha kissé szabálytalanul verne.

Az elmúlt pár héten több vizsgálaton is atestem, volt EKG, szivultrahang, vernyomas, pulzus mérés. Mindegyik maradéktalanul jó eredményt hozott. Van esetleg más teendőm, vagy végre megnyugodhatok?



2022. nov. 20. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éve vanbak ilyen tüneteid ?
2022. nov. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* vannak
2022. nov. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális az aggodalom, hiszen a családban többször is elofordult a betegség (részvétem a szeretteid miatt), de ha több vizsgálat eredménye is arra utal, akkor hidd el, hogy minden rendben van, ha lenne valami probléma azt már megtudtad volna, minden más csak hipohondria.
2022. nov. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tuneteim egy pár éve vannak, de csak viszonylag ritkán lépnek fel. Más fizikai tünetet nem is produkálnak. Szédülés, mellkasi fájdalom nem volt, max refluxtol.
2022. nov. 21. 00:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképpen a félelem ami nem hagy nyugodni ?
2022. nov. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ismeros. Panikbetegkent vegkepp
2022. nov. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tekintettel rá, h sok orvos mondta már h ezek a tünetek gyakran pszichoszomatikusak, merem remélni h csak a félelem, trauma ami ezeket okozza.


Úgy gondolom ha bármi gond lenne azt a vizsgálatok, foleg az ultrahang kimutatta volna.

2022. nov. 21. 10:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Pánikbeteg és hipochonder vagy, ráadásul teljesen indokolatlanul.


Nekem halálos betegségem van, még sem azt figyelem, jaj, a fejfájás már amiatt van-e, a szívem azért dobbant be, mert hamarosan nem tudja ellátni a feladatát... etc.


Élek, amíg, élek, azt pedig kiélvezem felesleges félelem nélkül.

2022. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nemtudom h definiálható e a Hipochonderseg "indokolatlannak". Ezen logika alapján minden következmények nélkül jaro rossz gondolat lehet indokolatlan. Ami persze elméletben igaz, gyakorlatban mégis zavarhatja az embert, kérdéseket vethet fel benne.

Megkerdezhetem h milyen betegséggel küzdesz?

2022. nov. 21. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:

"Úgy gondolom ha bármi gond lenne azt a vizsgálatok, foleg az ultrahang kimutatta volna."

Azóta világosodtál meg, hogy feltetted a kérdést? Mert ha nem, akkor semmi értelme sem volt feltenni, ha már amúgy is tudod, hogy nem kell izgulni, főleg mindenféle vizsgálatokon túl, negatív leletekkel a kezedben. Vigyázz magadra, amennyire lehet, élj egészségesen, és kész. Ha közben folyamatosan szorongsz, azzal biztos, hogy rosszat teszel magadnak.

2022. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!