Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy tudjak...

Mit tegyek, hogy tudjak koncentrálni a szakdolgozatra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy írnom kell nem sok idő van már (1 hónap)

Minden programot ahova hívnak lemondok, egyetemről sietek haza, tudom, hogy le kell ülnöm csinálnom kell, a téma érdekelne is. Mégis van bennem, egy szorongás, egy gát, hogy valamit leírok és úristen nem jól fogalmaztam át, nem lesz jó, és így húzom az időt, hozok nasit, a nasi persze elfogy a dolgozat nem halad. Addig már eljutottam, hogy telefon lenémít, szobából ki. De van hogy csak ülök órákig a gép előtt , olvasok de nem vagyok képes leírni, mert félek, hogy nem jó, nem jól értelmezem, mást írok le, emiatt mindig húzom az időt hogy "ne kelljen csinálnom", pedig nagyon jól tudom, hogy senki nem írja meg helyettem és nem futhatok ki az időből, mégis mindig valami "eszembe jut" és elkalandozok, illetve az is frusztrál, hogy valamit nem jól fogalmazok át és majd később bárki olvashatja a dolgozatom (aki ismer) és, hogy teljesen hülyének fog nézni, hogy ekkora baromságot komolyan képes volt leírni, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy megtudom csinálni.


Ülök és nézek ki a fejemből, de az írás meg nem halad...


febr. 27. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Ha jól átlátod a témádat akkor tudod hogy hol és miről kellene írni.

Ebből látszik, hogy nem igazán vagy képbe azzal mit csinálsz.

Én elkezdtem logikusan felépíteni a dolgozatot. Távolról haladok egy sokkal szűkebb téma felé, papíron vezesd végig hogy hogyan épülne fel logikusan a dolgozat, aztán az egyes fejezetcímekhez gyűjtsd össze mikről kellene írni.

Adjál magadnak határidőt, hogy ettől a ponttól ettől a pontig megírom március 1-ig meg ilyenek.

febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mert mindenki tökéletesen képben vagy a szakdolgozattal, b amit ír?!

Nálunk van néhány téma, abból lehet választani, szívem szerint nem ezt írtam volna, de ha nem lehet választani nem lehet, de ez teljesen m1 szerintem nem mindenki úgy születik, hogy tud ilyet írni.


Lehet, hogy te írásban vagy jobb, más pedig szóban, előadásban

Ezzel nem sokra mentem, hogy ha jól átlátnám...

Idáig én is eljutottam, sőt lehet már épp kész is lennék, ha még jobban átlátnám...

febr. 27. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Miről kell írnod egyáltalán hogy ennyire nem megy?

Amúgy az emberek olyat témát választanak szakdolgozatnak amivel szívesen foglalkoznak... Láthatóan te nem szívesen foglalkozol ezzel hiszen nem jutsz egyről a kettőre.

Senki nem fog amúgy varázsfőzetet adni meg járjál táncot napfelkeltekor és 180 fokos szögben ugorj egyet és akkor minden flottul fog menni...

Vagy ha úgy gondolod hogy gond van fejben (és ezt már más területen is észrevetted nem csak szakdoga írásnál), akkor el kell menni ADHD kivizsgálásra meg egyebek. De a lustaságra nincs gyógyszer.

febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ADHD vizsgálatra szakdolgozat előtt 1 hónappal kell menni,

kiválóan teljesítettem az egyetemi éveket, ADHD már kibukott volna, egyszerűen csak stresszel, hogy nem tudom mennyire kell átfogalmazni egy szöveget, hogy ne legyen plágium de ha átfogalmazom ne is fogalmazzam túl hogy már mást jelentsen... ezért inkább halogatom...


Tök mindegy, hogy mi a téma.

Nyilván mindenki a hozzá legközelebb állót választja, de ez nem azt jelenti, hogy nem stresszel, azért mert szereti meg is tudja írni. Egy szakirodalom részhez mit tegyek hozzá, ami már le van írva és az úgy van. Nehéz hozzátenni bármi egyedit.

febr. 27. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Írjál PM-et ha kell segítség.
febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!