Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy túlműködésre...

Pajzsmirigy túlműködésre gyanakszik a dokim. A tünetek mindig együtt jelentkeznek vagy csak egy-egy?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem is pm túlműködésem van, nem kell egyszerre jelentkeznie minden tünetnek
2010. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jó,mert elég sokféle tünetem van,és néha erősebb,néha kevésbé...köszi:)
2010. okt. 25. 12:51
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, mert naponta akár többször is változhatnak a hormonális értékeid, amikor nagyon beindul valamelyik hormon, akkor erősödnek a tünetek.
2010. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Divat lett eza sok pajzsmirigy?
2010. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alaptünetek mindig. A mindig együtt jelentkező tüneteket nevezzük tünetegyüttesnek, vagy szindrómának. Pm. túlműködés esetén ez:

A normálisnál magasabb testhőmérséklet de nem léz

Kézremegés

Szapora szívverés

Idegesség, szorongás, álmatlanság

Fogyás, a szokványosnál nagyobb étvágy mellett.


Ezen túl számos egyéb tünete lehet pl. kidülledt szem (exoftalmosz), ha a pm túlműködés egy autoimmun gyulladás okozta. Ez nevezzük Basedow-Graves betegségnek. Az alaptünetekhez társuló egyéb rendellenességek alapján eléggé pontosan megmondható, hogy mi okozza a bajt. Jellemzően a bajokat három fő csoportra osztjuk: (1) agyalapi mirigy ok, (2) pajzsmirigy autoimmun gyulladás és vagy jóindulatú daganat (toxikus göb) (3) egyéb (pl. egyes bizarr tumorokban megjelenő pajzsmirigyszövet, pl. dermoid ciszta).

2010. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát...ezek mind megvannak,de a TSH-m normális,a T3 és T4-re még várni kell....van hogy úgy jobban vagyok,máskor meg kevésbé....
2010. nov. 1. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!