Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Páromnak condylomája van. Van...

Páromnak condylomája van. Van valakinek "tapasztalata", mennyi az esélye hogy én is megkaptam? Milyen orvosi vizsgálat létezik erre, vagy csak a sima cytológia? Teljesen kétségbe vagyok esve, mert négy éve vagyunk együtt és én tuti csak vele voltam.

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi az a condyloma?
2011. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ez alapján viszont elképzelhető, hogy nem csak veled volt. Benne van minden info. Ez hosszú folyamat lesz és érdemes elmenned egy vizsgálatra.

2011. márc. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A ferfiakon ritkabban jon ki, de allitolag az aktiv nemi eletet elo emberek 80%-anak van. Olyankor jelentkezik, amikor legyengul az immunrendszer. Rogton a megcsalas jut az ember eszebe. Nem kell abbol kiindulni, mert sokfelekeppen megkaphatja az ember. Sot meg az ovszer sem ved meg tole mindig. Nem tudom fiu vagy-e vagy lany? Ha lany es kis pottyok jelentkeznek, menjel el rogton a nogyogyaszhoz, mert amig csak kivul van, addig konnyen leszedik. Ha fiu, akkor pedig igyekezz erositeni az immunrendszered. Ja, meg ha lany vagy akkor is erositsd. Nem szeretkeztetek ugy veletlenul, hogy aranylag frissen voltatok borotvalva, marmint lent?
2011. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit gondoljak, mert mindenhol azt írják, hogy a lappangási idő 10-16 hónap, így eléggé valószínű, hogy félrelépett.Nekem tünetem nincs.Eléggé ijesztő, hogy ennek is és a méhnyakráknak is a HPV vírus az okozója.

Természetesen sokszor előfordult, hogy frissen voltam borotválva, igyekszem erre odafigyelni.

2011. márc. 11. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Szeretnék megelőzni egy -- a részedről -- kialakulófélben lévő félreértést.

"...mindenhol azt írják, hogy a lappangási idő 10-16 hónap,..."

"...így eléggé valószínű, hogy félrelépett..."


!!! KORÁNTSEM BIZTOS HOGY FÉLRELÉPETT!!! (((:-O

!!! AKÁRHOL, ÉS AKÁRHOGY ÖSSZESZED7TE, akár egy 1xű idegen WC-használat során, vagy akár mjuk egy uszodában! (:-o



Kb. egy éve az egyik Kérdező srác, (azóta az egyik legjobb barátom,) aki a saját condylomáival kapcsolatban írt, MÉG SZŰZ VOLT, MÉGIS ELKAPTA!!! Igaz, vannak olyan betegségek, amelyeket nemi úton is el le7 kapni, de vannak olyanok is amelyek nemcsak így terjednek. Gőzünk sincs HOGYAN KAP6TA AKKOR EL??? :-O


A srácnak annyira elburjánzott a fertőzés a makkja coronáján (alsó peremén), vmint a fitymáján is... igaz 2 hetes intenzív TETRAN-kenőcsös kezelés lehúzta a gyulladást róla rendesen, viszont nem gyógyult meg az alapbetegség, emiatt TKM-elni kellett őt. (TKM = Teljes KörülMetélés)


Szóval NE FELTÉTLENÜL HIDD AZT, HOGY FÉLRELÉPETT!!!

Én ennek megelőzéseképpen, ha már 1x le kell ülnöm vhová vécézés céljából, a használat előtt szánok néhány percet arra idegen helyen, hogy az ülőkét számomra fertőzésmentessé tegyem, ill. kezet mosok szappannal, mielőtt a bréhez nyúlok.


_ Ami a kérdésedben nehézséget okoz, és nem egyértelmű, hogy te a pár MELYIK TAGJA vagy, Kérdező? A fiú vagy a lány?

_ Hány évesek vagytok?

_ A borotválásnak MI KÖZE ehhez az egészhez?


Üdv: EE

2011. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A borotválást az egyik válaszoló említette.

Én 32 éves nő vagyok a párom 32 éves férfi.Egy kisgyermekünk van.Nagyon sok a kétség, de feltűnően hallgat a párom.

Barátodat őszintén sajnálom, de az esetek nagy részében ez szexuális úton terjed.És nekem , mint nőnek elég elkeserítő a méhnyakráknak még a gondolata is.

2011. márc. 11. 19:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Természetesen megértem az aggályaidat és félelmeid vannak a méhnyakrákkal kapcsolatban, de ez még mindig nem egyértelműen bizonyítja, hogy a párod félrelépett volna, lappangási idp ide vagy oda.


Én most a helyedben elmennék a nőgyógyászodhoz, a párodat pedig elkísérném az andrológushoz/urológushoz szaktanácsért, ill. beadatni egy HPV-vakcinát neked is, és a párodnak is. (A Férfiaknak is javasolt!!!)


A párodnak attól függően, hogy hol vannak condylomái, többféle kezelést is javasol6nak. Nem kizár6ó, hogy őt is TKM-el7ik, -- akkor is, ha ő azt nem szeretné, -- mint a barátomat is, (aki -- megjegyzem -- utólag már örül, annak hogy TKM-elték, még akkor is, ha sokat szenvedett miatta.)



Azt nem mondom, ne gondolj a méhnyakrákra, azonban NE KÉPZELD BE még, hogy meg is kaptad! Ez még nem biztos. Azonban az óvszerhasználatra mindenképpen szoktassátok vissza magatokat, orális szex esetén is! (Bár én most egy ideig szüneteltetném...)

Amennyiben tudok segíteni bármiben, csak szólj(atok)! :-)


_ Párodnak mióta vannak condylomái, ill. mikor derült ez ki, hogy ez a helyzet? Ezek hol helyezkednek el?

_ A fitymájának, makkjának felszíne/bőre milyen állapotban van? Nem-e gyulladt, érzékeny, helyenként élénkpiros bevérzéses, vagy túlzottan belilult?

_ Rajtad semmi nyoma perpill. a fertőzésnek?


Üdv: EE

2011. márc. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hali!


Nekem jelenleg semmi tünetem. Páromnak a fitymáján van, de nagyon sok, kisebb- nagyobb.Előjegyezték műtétre, leégetik, leszedik.

A HPV oltásról annyit hallottam, hogy azok kaphatnak, akik még nem szültek.

Egyenlőre szexre gondolni sem tudok.Van egy gyermekem és fel kell nevelni, nem mindegy mi történik velünk.

Amúgy meg elég feltűnően hallgat, tudod, hanem beszélünk róla akkor nem is létezik a probléma.nőgyógyászhoz mindenképp megyek!Nem szeretnék semmit beképzelni, de legyünk őszinték: amikor a bizalom megbomlik...És mért hallgat ennyire....

2011. márc. 12. 08:07
 9/12 anonim ***** válasza:
En emlitettem a borotvalast. Meghozza azert, mert olyankor a bor kisbesedik es nagyon konnyen terjed condyloma.
2011. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nos, azt hiszem értem, vagy legalábbis kapisgálom a szitut. Azonban ezt a csendet meg kell előbb-utóbb bontani, azonban ezt csak megfelelő kommunikációval le7. Nem ismerem a párodat, nem tudom milyen típus, mi az oka feltűnő hallgatásának!? Ezt csakis beszélgetéssel interaktív kommunikációval le7 kideríteni.


Beszélj vele őszintén! Mondd meg a szitut neki, de ne úgy, hogy lecseszed. Legyetek mindvégig normálisak egymással, és hallgassátok meg egymást. Ha nem hajlandó ezt veled megbeszélni, ill. nem indokolná meg a hallgatását, akkor közölném vele, hogy szaknciókat helyeznék kilátásba, vele szemben egészen addig, amíg nem hajlandó elfogadható módon megbeszélni a dolgokat. (Vedd uakkor azt is figyelembe, hogyha valóban nem lépett félre -- mivel a HPV erre még nem egyértelmű bizonyíték -- az is le7, hogy nem tud magyarázatot adni a HPV felbukkanására! dO.ob ˙ Ezt sajnos akceptálni kell, ha így van valójában.)


Megkérdezhetem, miféle műtétre lett ő előjegyezve? A condylomákat égetik le, vagy a fitymáját?

_ Mikor lesz ez vár6óan, és mivel végzik a leégetést? Lézerrel?

_ Feltételezem fizetős beavatkozásról beszélünk. Csak informálódási szándékkal kérdezem, hol és mennyiért végeznek ilyet? (Vannak akik már érdeklődtek tőlem is, én pedig minden ilyen helyet fontosnak tartok felkutatni, ezért lenne ez fontos infó megintcsak.)


_ Párodnak mióta vannak condylomái, ill. mikor derült ez ki, hogy ez a helyzet? Ezek hol helyezkednek el?

_ A fitymájának, makkjának felszíne/bőre milyen állapotban van? Nem-e gyulladt, érzékeny, helyenként élénkpiros bevérzéses, vagy túlzottan belilult?



**

Ami a HPV-oltást illeti, szted azok nem kap6nak méhnyakrákot, akik már szültek?...

...

Na látod. Érdeklődj a nőgyógyászodnál a HPV-vakcina beadatási le7őségeiről, és a párodat is oltsák be!

Nem mintha ez a dolog így veszélyes lenne a gyerekre,... (Ne riadj be! Nem azért mondom!!! :-o )

...de elővigyázatossági okoból nem ártana sztem a nemtudomhányéves kisfiatokat/kislányotokat is beoltatni. Tudom, hogy most megint a bizalom, és a kétségek kérdése a gyerekre gondolva felkeltődik, de ha most aktuális ez a téma, akkor fontos lenne az egész családot védetté tenni a vírussal szemben! :-o

Ez az én véleményem erről.


Üdv: EE

2011. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!