Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Náthás vagyok már napok óta!...

Náthás vagyok már napok óta! Azt hittem a napokkal jobban leszek, de nem. Mit csináljak, hogy meggyógyuljak? Antibiotikum?

Figyelt kérdés

Délelőtt azt hittem estére már nem fog folyni az orrom, ehelyett hőemelkedésem is lett. Tegnap még az nem volt..

Borzasztóan fáj a fejem, éjjel-nappal, alig tudok aludni 4-5 órát.

Nem fáj a torkom, és nem köhögök, de a hangom rekedt.


Van itthon egy levél antibiotikumom, az jó lehet rá?


márc. 28. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Forró tea,és kiízzadni az ágyban.Elégnek a baktériumok.
márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem fájdalomcsillapító, sok tea, pihenés és 1-2 hét alatt kihevered.


Nekem nem írt fel rá a doki antibiotikumot, hiába kértem és tényleg nem is volt rá szükségem.

Hátha te is túl fogod élni! Ha rosszabb lesz, akkor meg irány a doki vagy hívj mentőt!

márc. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapítót azért szedsz? Nem tudjuk megállapítani, hogy baktérium-e vagy vírus. Ha elhúzódik, akkor baktérium. Még két napot várj. A nátha vírus, de elkaphattál rá még baktériumot is.
márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Semmiképp ne kezdj el csak úgy magadtól antibiotikumot szedni.
márc. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A nátha általában vírus, arra nem hat az antibiotikum. Ne szedd, csak ha az orvos szerint bakteriális.
márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
1) A nátha az általában 3-7 napig tart (baromi károsnak tartom a nyomorult forróitalpor reklámokat, hogy dobj be egy pohár ezt meg azt és máris jobban leszel, mehetsz dolgozni meg a gyerekkel játszani). 2) Vírus okozza, az antibiotikum nem használ ellene. 3) Hogy lehet otthon egy levél antibiotikum? Ha megmaradt korábbi kezelésből, add le a patikában (UK-ban csodálkoztam is, ott annyi darab tablettát adnak a patikában, ahányat az orvos felír, ha nem pont egy doboznyit kell beszedni, pont az ilyenek miatt). 4) Sok meleg folyadék, tea, levesek, és úgy általánosságban tartsd magad melegen, aludj vagy legalábbis pihenj egy pokróc alatt a kanapén. Ne vegyél be lázcsillapítót, hacsak nem vagy NAGYON rosszul (izomfájdalom, fejfájás stb.), akkor is a lehető legkisebb dózis, mert az immunrendszered fegyvere a láz a kórokozók ellen. A többi tünetet vény nélkül kapható szerekkel lehet enyhíteni.
márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!