Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a teendő, ha nem akar...

Mi a teendő, ha nem akar meggyógyulni a mandulám? Így is elvégzik a műtétet?

Figyelt kérdés

Február 10-e környékén kezdődött a mandulás mizéria. Furán fájt a torkom, belenéztem, láttam pöttyöket a manduláimon. Még nem volt tüszős a gyulladás, de gennyes pöttyök voltak rajta. Kaptam antibiotikumot. Míg szedtem, jobb volt, de utána kétszeres erővel visszajött. Két hét múlva újra kaptam antibiotikumot. Ekkor már elmentem a kórházba is beszélni a fül-orr-gégész főorvossal, akinél tavaly is többször voltam mandulagondokkal. Azt javasolta, minél hamarabb vegyük ki a mandulákat, így március 18-ra előjegyzett műtétre.

Most beszedtem a második kör antibiotikumot. Ugyanaz van, mint az elsőnél. Amíg szedtem, jobban voltam, de most megint vacakul érzem magam és néztem a torkom, már megint/még mindig pöttyösek a manduláim.

Ha így marad a helyzet műtétig, akkor is kiveszik? Úgy tudom, csak teljesen gyógyultan lehet kés alá feküdni. De ha már két kör antibiotikum sem segített, akkor mit lehet tenni? Annyira neki vagyok keseredve...



2019. márc. 2. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma már változtak kicsit a trendek, most már egy tályogos mandulát is egyből kiszednek, nem vacakolnak.
2019. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem, nálam sem fog gondot okozni, hogy kicsit még mindig beteg vagyok. Anyukámnak anno kétszer halasztották el a mandulaműtétet, mert megfázott. Igaz, ez 30 évvel ezelőtt volt. Ma már nem vacakolnak ezzel?
2019. márc. 3. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Antibiotikumos védelem alatt simán kiveszik a legtöbb helyen, bár a legjobb az lenne ha folyamatosan konzultálnál a fül-orr-gégészeddel, mert ha valami komolyabb dolog áll a háttérben pl EBV akkor lehet hogy csak rosszabbodik a helyzet.
2019. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az antiobiotikum szerintem már nem véd engem. Pénteken vettem be az utolsót, 18-ig nem hinném, hogy "védene". (eleve nem tudom, hatott-e egyáltalán, ha két kör után még mindig beteg vagyok).

Mindenképp beszélek még az orvosommal a hét folyamán. Amúgy nekem azt mondta, ha lázas beteg lennék, akkor jelentkezzem, az zavarhatna be. Lázam amúgy nincs, csak gennyes kicsit a mandulám és erőtlen vagyok, meg fáj a fülem, nyakam.

2019. márc. 3. 16:50
 5/9 anonim ***** válasza:
De akkor fog mert majd újra szedned kell ;) De mint írtam az orvosoddal beszélj, főleg ha nem vagy jól. Majd felír megint valamit vagy csinálnak még vizsgálatokat, hogy kiderüljön mi nem oké.
2019. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy lesz. Köszi! :)
2019. márc. 3. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyanebben a cipőben járok...

Csak még fül-orr-gégészeten nem voltam idén. Tavaly már igen. Én 35/N vagyok és félek a mandulaműtéttől. Sok helyen azt hallom, hogy felnőtt korban már komolyabb a műtét.


Te hány éves vagy?

Kérlek, majd írd meg, hogy alakulnak a dolgaid ezen a területen.


Gyógyulj meg Te is!

2019. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
33/N vagyok. Szerintem nem sokat oszt vagy szoroz a korunk. Mármint, azt mondta a dokim, hogy ha gyerek lennék, egy nappal kevesebbet töltenék a kórházban (4 éjszakát fogok maradni, gyerekként csak 3-at kellene). Biztos kicsit lassabban és nehezebben fogunk regenerálódni, mint a gyerekek, de azért nem kell horribilis különbségekre gondolni a kor miatt. Én legalábbis ezt látom. Sokakkal beszéltem, akiknek felnőttként vették ki a manduláját. Túl lehet élni. :)
2019. márc. 8. 17:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben megvolt a műtét, pont ma egy hete. Akit érdekel a dolog: a műtét jól ment, szükséges is volt. Tele volt gennyel mindkét mandulám. Természetesen vannak fájdalmaim, de jól ütemezett fájdalomcsillapítással kibírható a dolog. Igyekszem sokat enni és inni, az segíti a gyógyulást és szerencsére van étvágyam. Szerintem jól halad a dolog, derűlátó vagyok. :)
2019. márc. 25. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!