Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez normális vérnyomás és...

Ez normális vérnyomás és pulzus? De miért vagyok rosszul?

Figyelt kérdés
117/71 volt az előbb a vérnyomásom és a pulzus 67. 36 éves nő vagyok. Arra ébredtem az előbb, vagy ver a víz, mintha össze -vissza kalimpàlna a szívem, enyhe szúró fájdalmat is éreztem azon a tájékon, és a lapockàm, vagy a vállam, nem tudom behatàrolni, na ott is fájt enyhén. Két hónapja szültem, nem tudom, ennek van-e jelentősége, szedek Aszpirin Protektet, mert van egy trombózis hajlamom. Sajnos nem tudnék (annyira nem is vészesek talán már a tünetek) most ügyeletre menni, mint mondtam, itt van velem a 8 hetes babám. Ez lehet szívroham "előjele", mert a családban apai ágon nagymamám,a testvére abba haltak meg, és édesapámnak is volt kétszer még huszonéves korában. És most azért eléggé megijedtem, mert a terhesség második felétől érzem ezt a szívdobogás érzést, pedig a 12.héten jó lett az EKG. Tervezek magán kardiológushoz menni ,de most a kérdésem, hogy volt valaki így? Vagy ez csak pànikroham? Bár akkor a pulzusszám szerintem magasabb lenne, vagy nem tudom.

ápr. 3. 01:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minél előbb menj el dokihoz. Nem azért, mert mindenképp veszélyesnek hangzik, amit írsz, hanem mert biztosra akarunk menni.


Én keresnék önnyugtató technikákat, pl (pár módszer):


Számolj vissza 100-tól 1-ig.


Koncentrálj a légzésedre.


Hallgass nyugtató zenét.


Olvass el egy könyvet vagy újságot.


Vegyél egy meleg fürdőt.


Ha ezek nem hatnának, hívnám magamra a mentőt (megesett már velem, végül nem lett semmi bajom, szóval ez sem a világ vége).

ápr. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megyek orvoshoz már írtam. És már jobban vagyok, úgyhogy talán nem lesz baj de szeretnék a dolog végére járni.
ápr. 3. 02:47
 3/11 anonim ***** válasza:

VÍZ, VÍZ, VÍZ! (stresszoldó, nyugtató, harmonizáló hatású)


14 éves kor felett minimum 1,6 liter víz (6-7 pohár).


[link]


(Ha nem indul el a videó, regisztrálj!)

ápr. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rosszulléteknél nekem mindig a vízivás és a mély (hasi) légzés segített. Régóta űzöm az ipart, nem vagyok kispályás! Ez a két természeti elem (víz, levegő) csodákra képes! És sokszor a mozgás is ha nagyon feszült vagy, de ha túl vagy pörögve akkor inkább a pihenés, csend, relaxáció.
ápr. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt van még egy gyakorlat: homlok-tarkó tartás


[link]


Bármikor alkalmazhatod amikor rosszul vagy, stresszes vagy, elég pár percig tartani vagy amíg meg nem nyugszol. A homlokodnál lüktetést fogsz érezni, de ez nem baj mert így jelzi hogy beindult a stresszoldás.


Mélyeket is lélegezhetsz, esetleg pozitív gondolatokat ("Nyugodt vagyok!" "Lenyugszom!" "Minden rendben lesz!") is megfogalmazhatsz mellé, de nem szükséges.

ápr. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, de szívroham szerű tüneteim vannak, nem panikroham. Tudom hogy hasonló a kettő, de tök nyugodt vagyok mint azt a vérnyomásom és a pulzusom is mutatja. Csak szúr a szívemnél meg amiket leírtam. Ezen nem segít a fürdőzés meg a könyv olvasás.
ápr. 3. 03:12
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha a szíved rosszalkodna, akkor a tudatalatti stressz is okozhat ilyen tüneteket, ezért lenne érdemes megpróbálni.
ápr. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se tudat alatt, se tudatosan stresszes.
ápr. 3. 03:24
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne orvoshoz menni, mert bár a vérnyomás nem annyira rossz, de egyrészt panaszaid vannak és azok elég durvának tűnnek, másrészt én ezek alapján másra tippelnék első körben.
ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vegyél be egy MagneB6-ot, az megnyugtat egy kicsit és még egészséges hatása is van a szívre.

Felhívnám a háziorvosom és elmondanám neki.

ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!