Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik hogy normális a...

Létezik hogy normális a vérnyomásom? Szerintem rosszul mér a vérnyomásmérő!

Figyelt kérdés

120/80at mér mindig, ami gyanús nekem, hisz régen amikor mérték az iskolában mindig 140 körül volt, a diasztolés értékre nem emlékszem. Elkezdtem nyáron mérni, folyamatosan 120/80. Szerintem nagyobb mandzsetta kellene a karomra, mivel vastag a karom és nagyon szorít, valószínűleg ha valóban rosszul mér, akkor ez lehet az oka. De anya szerint csak azért normalizálódott, mert elkezdtem sportolni + már nem vagyok annyira stresszes. De még mindig túlsúlyos vagyok.

Szerezzek be egy másik mérőt, ami jobban illeszkedik a karomra vagy nincs rá szükség?


2016. okt. 1. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Fizikai aktivitás után is mérd meg közvetlenül! Ha akkor magasabb, akkor a mérő jó. Egyébként a rendszeres sporttól rendbe jön a vérnyomás.
2016. okt. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Suliban általában mindenkinek magasabb, stressz. :D
2016. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha másnak is emmyit mér, akkor rossz, ha nem, akkor vagy valóban ennyi, vagy nem mér normálisan, mivel a mandzsetta mérete lényeges. Mérd le a karod átmérőjét és néázd meg a mandzsetta mekkora karra való, ha kicsi, akkor ne használd az a mérőt, vagy vegyetek rá olyat, ami nagyobb karméretre is jó.
2016. okt. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megcsináltam amiket írtatok és ezek alapján szerintem jól mér :) Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 2. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!