Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egész nap fáradt vagyok,...

Egész nap fáradt vagyok, mintha akkumulátorkímélő üzemmódban működnék. Tompának érzem magam, nem tudok rendesen koncentrálni és gyakran elfelejtek dolgokat. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

26 éves srác vagyok, fizikai munkában dolgozom 5:30-tól 14:30-ig, de évek óta vannak ilyen tüneteim. Délután képes vagyok akár egy-két órára beájulni az ágyba, de akár megteszem, akár nem, éjszaka lassan tudok csak elaludni és nagyon könnyen felébredek. Alhatok 4, vagy 12 órát, mindig zombiként vonszolom magam a nap folyamán és csak valahogy ki akarom pihenni magam.


Reggel B és C vitamint szedek, egyszer kávézok, napi háromszor rendesen étkezek, a munkába gyümölcsöt és zöldséget is viszek. Vízből naponta keveset iszok, nagyjából 1-1,5 litert, de ha magamra erőltetem a 2-2,5 litert, attól leszek rosszul.


Gyógyszert és táplálékkiegészítőt szerencsére nem szedek, tudtommal nem is vagyok allergiás semmire. Pár hónapja a kérésemre volt laborvizsgálatom, de a vérképem renden volt, minden értékem normális (vitamint nem néztek). A háziorvos nem talált elváltozást, bár konkrét betegség híján nem sokat foglalkozott velem.


A testmozgás kimerül a munkahelyre történő (és esetenként a hétvégi) bicajozásban, valamint a munka fizikai jellegéből adódó mozgásban. Korábban otthon próbálkoztam a súlyzósással és könnyebb gyakorlatokkal, de nem tartott addig, hogy a szervezetem hozzászokjon. Még fáradtabb lettem tőle és tehernek éreztem, így egyre többször hagytam ki.


A hobbijaim inkább a négy fal közé korlátolódnak. Ennek kis részét teszi ki a számítógépen történő játék, de annál több YouTube videót nézek telefonon. Elkezdtem leiratkozni pár feleslegesnek vélt csatornáról, remélve, hogy így több időm marad legózni, vagy kimozdulni. Ennek ellenére sokszor csak ülök a kanapén és nézek ki a fejemből, abban bízva, hogy valahonnan lesz energiám. A barátnőmön és egy-két baráton kívül nem is nagyon van kivel kimozdulni.


Sokszor érzem úgy, hogy nincs motivációm és bármit is akarok csinálni, túl sok időt, vagy pénzt kéne befektetni, nekem pedig egyik sincs. Folyton aggódom valamin, annak ellenére, nem nézek híreket. Valahogy mindig eljut hozzám, hogy ki, mikor és mit csinált, amin utána rágódom. Aggódom a szüleim és a mi pénzügyi helyzetünk miatt és gondolkodom, hogy vajon jó ötlet volt-e elköltözni otthonról. Javasoltak pszichológust, de még nem jutottam el odáig, hogy beszéljek vele.


Ebben kérek segítséget. Vajon belső elváltozásom van, vitaminhiányom, emésztési gondom, mentális problémám, több barátot kéne szereznem, mozognom kéne, örömöt lelni valamiben, vagy ezek kombinációja? Mit lehet tenni?



ápr. 21. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Menj el akár egyedül egy hosszabb erdei sétára, vagy csinálj valami hasonlót. Ha jobban érzed magad utána, akkor a ki kellene mozdulnod rendszeresen, az jót tenne.

Attól tartok, a depresszió sem áll messze tőled, de a szabadban mozgás azon is sokat javítana.

A mozgás csodákra képes, csak nem akarják elhinni.

ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ez olyan mint nálam..Bár én 41 vagyok.

Depresszió, unalmas élet, kilátástalanság, motiválatlsnság, napi monotonitás. Mindd kihozhatja...

Legalábbis nálam tuti.

Ha van egy jobb napom a következő 2 tuti szar mert már egy jó nap is kifáraszt.

ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy alulműködés tünetei, a kérdezőnél és nálad is 2-es.
ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as jól írja, arra vizsgáltak?
ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2 Ezért is tettem fel a kérdést, mert úgy látom, rajtam kívül még sokan járnak hasonló cipőben. Az egy jó nap után 2 szar nálam is játszik, olyankor gyanakszom is, hogy vajon mivel vág majd pofán a valóság és máris oda az átmeneti jókedv.


#3-4 Igen, a TSH szintem pont a normálérték közepén van.

ápr. 21. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Az nem jelent semmit, nézetni kell a T4-t.
ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!