Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pszihés gond? Napközben fura...

Pszihés gond? Napközben fura álomszerű érzésem van. Mintha ami velem történik az csak álom lenne, vagy mintha "kívülről" látnám a dolgokat. Hangulatingadozások. Ingerlékenység. Szédülés.

Figyelt kérdés
Éjszakánként fura gondolataim vannak, mindenféle rosszról. Halálról, stb. Semmihez nincs kedvem, egy egyszerű boltba menésnél is meg kell erőszakolnom magam. Kerülöm az embereket. Mit javasoltok?
2010. nov. 12. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
pszichológust.
2010. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
pszichiátert
2010. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Depresszió kezdődik nálad szerintem,a testi-lelki tünetek mind erre utalnak,az álomszerű érzés szintén,keress fel egy pszichiátert(én ugyanigy voltam,és depit állapitottak meg,szorongással).Pszichológussal ki tudod beszélni a gondokat,de ha súlyosabb a helyzet,mint nálad,akkor pszichiáter kell neked és gyógyszer.

Jobbulást.

2010. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Először is vitamin:kalcium, magnézium, b ez stabilabbá teszi az idegrendszeredet. A kezdődő depressziódnak nyilván megvan az oka pl. családi háttér, pihenj és próbáld meg mindennek racionálisan a pozitív oldalát, értelmét megtalálni. Nincsenek barátaid? Ők is sokat segíthetnek ilyen esetben.
2010. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Barátok? Vannak...vagyis inkább voltak. Amióta elköltöztem otthonról csak nagyon ritkán találkozom velük, sokkal meg is szakadt a kapcsolatom. Van egy párom, együtt is élünk több mint egy éve, de rajta kívül nem igazán van normális emberi kapcsolatom senkivel. Lehet ez is a baj, mert régen társasági ember voltam. Most viszont nincs más, csak a meló, a számlák, meg a gondok. Régebben voltak pánikrohamaim is, most is elő szokott fordulni, de azokat már nagyjából tudom kezelni.
2010. nov. 12. 22:51
 6/8 anonim ***** válasza:

"Napközben fura álomszerű érzésem van. Mintha ami velem történik az csak álom lenne, vagy mintha "kívülről" látnám a dolgokat."


Derealizáció. A legbanálisabb okai lehetnek (pl.: fáradtság, stressz), vagy súlyosabbak (epilepsziás roham, aminek az okait ki kell deríteni).


"Semmihez nincs kedvem, egy egyszerű boltba menésnél is meg kell erőszakolnom magam."


Ennek vagy van, vagy nincs köze az előbbiekhez, és ezerféle oka lehet.


Orvoshoz kell menni, közben össze kell szedni a gondolataidat (mikor kezdődött, milyen időközönként mennyi időre lép fel, van-e az életedben stressz, volt-e fejsérülésed, mennyi kávét, alkoholt, dohányt, kábítószert fogyasztasz, vannak-e és milyen fejfájásaid stb.)


Felejtsd el, hogy "kezdődő depresszió". Éppen az is lehet (mondjuk ez kb. a legkevésbé valószínű, egyébként meg a depresszió egy tünetegyüttes, ami olykor más alapbetegséget kísér, tehát az okok az érdekesek, nem az, hogy rámondhatjuk-e valamire, hogy depresszió), de nem feltétlenül az, szóval nem találgatni kell, hanem orvoshoz menni.

2010. nov. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hormonprobléma?

Nem kell mindent azonnal depresszióként skatulyázni.

Ismerkedni kellene, meg hülyeségeket csinálni az új ismerősökkel (vagy egy új hobbit találni az új ismerősökkel, bármit, ami feldob.) Ez elég széles skálán mozog, ingerküszöb-függő, van akinek a swinger klub jön be, van akit a papírmasé készítés is feldob.

Én Vavyan Fable-t olvasok, ha pocsék napjaim vannak, a férjem az angol humor és Dexter híve (jó párosítás...)

Te ismered magad, mi az, ami kihúzhat a pocsolyából?... csinálj olyat, amit utoljára gyerekkorodban, vagy ülj be egy moziba egyedül, a lényeg az, hogy érezd magad egy kicsit különlegesnek. Állj be gerillakertésznek vagy polgárőrnek hobbiból, vagy dolgozz ingyen idősek otthonában, ezek fel szokták rázni az embert.

Legyen célod.

Gyógyszert pedig nem javasolok, magnéziumnál erősebbet legalábbis (akkor se a magne b6-ot, hanem a Bérest, az erősebb és olcsóbb is. vagy bármelyik másik magnézium...)mert marha nehéz leszokni róluk és csak az önsajnálatot erősítik.

2010. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ui.: a karaoke is felszabadít:)))))))
2010. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!