Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Albérletben lakom, és szivárog...

Albérletben lakom, és szivárog a gáz, legalább is én ezt érzem, és mások is akik, eljönnek hozzám. A tulajdonos azt mondja, hogy nem szivárog, ő nem érzi ezt. A gáz milyen hatással van az egészségemre? Ha levegővel ezt is beszívom?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen jelentsd be a gázszolgáltatónál, hogy gázszagot éreztek, ingyen kijönnek megnézni. Ha társasház, szólj a közös képviselőnek, majd az is beleszagol a levegőbe és ő hívja ki a gázosokat. Legrosszabb esetben tévedtél és megnyugtatnak, "jobb" esetben megszüntetik a bajt, mielőtt nagyobb baj lenne belőle. Ha tényleg szivárog, az elsősorban robbanásveszélyes.
2010. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak a csatlakozók szappanosvízzel való vizsgálatával lehet érdemi szivárgást észlelni.Én minden évben mielött begyújtom átnézem a csatlakozókat és meghúzom pedig én vegyész vagyok igaz műszaki érdeklődésű.Hiszen a több húnapos melegedéstől kilazulhatnak. Ha jó a szaglásod távollét után visszamenve érezni kell a gázszagosítót. Amúgy a földgáz nagyon nagy része metán az nem mérgező, levegővel keveredve robban de ahhoz a helyiség légterében a 15%-ot el kell érnie az meg lehetetlen pár %-nál is borzalmas szag van amit nem lehet kibírni.Azt tudod megcsinálni hogy a nálad levő konvektort átnézeted egy szerelővel amiért fizetni kell de a biztonságod megéri ehhez jogod van.Ha parapetes a konvektor az is előfordul hogy az ablak résein a légáramlat visszanyomja az égéstermék egy ki s hányadát büdös szaga nem a gáznak van hanem a szagosításra használt merkaptánnak van ami nehezebben ég el ezért érezni ha a fentiek fennállnak.A konvejktortulajdonosok nagy része borzalmasan együgyű évekeig használják a készülékeket de annyi eszük nincs hogy a hollandikat, csavarokat utánahúzzák.
2010. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én most lettem egyetemista, vidékről költöztem ide, és otthon pedig fa/szénnél fűtöttünk. Nem igazán vagyok még ebben a konvektoros témában otthon. És a kérdésem az előttem lévőnek, hogy ez a szappanos vizes teszt mi is? és hogy kell?
2010. nov. 17. 19:35
 4/4 anonim válasza:
100%
Alapvetően a gáz ártalmas az egészségre, úgyhogy tényleg hívj egy szerelőt, és nézesd meg vele minél hamarabb. Másrészt a gáz elég robbanékony és minél több van a levegőben annál könnyebben begyullad.
2010. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!