Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi az ideális napi C...

Mennyi az ideális napi C vitamin bevitel (mg) egy 21 éves,55 kilós nőnek?

Figyelt kérdés
Kicsit fáradékonyabb vagyok, ezért gondoltam elkezdek C vitamint szedni. De mennyit? Napi 1000 mg?
2010. nov. 30. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
1000 mg iszonyú sok, tönkreteszi a vesédet. Ráadásul ha fogamzásgátlót szedsz, akkor tisztában kell lenned azzal, hogy napi 1000 mg C vitamin bizonyítottan csökkenti a fogamzásgátló hatását. A napi C vitamin szükséglet egy felnőttnél 60-70 mg körül van.
2010. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Évek óta vitaminbombával sikerült elkerülnöm a megfázást és a fáradékonyságot.

Egy narancsot és egy citromot összefacsarok, kis cukorral édesítem és pl. vacsora után elfogyasztom.


Amúgy nem lehet c vitamit túladagolni, mert kiüríti a szervezet a többletet.


Remélem, hogy segítettem.

2010. nov. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tud felhalmozódni a szervezetben, előző válaszoló, de ettől még jó kis vesekövet okoz, az meg iszonyú fájdalmas, nem kívánom senkinek. Szóval ésszel azért, az első válaszolónak van igaza, 1000 mg-ot csak akkor érdemes, ha beteg vagy.
2010. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor megpróbálok inkább gyümölcsöt enni. Szedek fogamzásgátlót és ma be is vettem 1000 mg C vitamint, de nem hiszem, hogy probléma lesz belőle, mert a fogamzásgátlómra rá van írva, hogy C vitamin bevitele javasolt mellette (és a nőgyógyászom azt mondta, ez urban legend, nem befolyásolja a hatását meg jó pár ismerősöm szed C vitamin mellett fogamzásgátlót mindenféle gond nélkül). Mindenesetre innentől nem veszek be ekkora mennyiséget.
2010. nov. 30. 18:20
 5/6 anonim válasza:

Azért én keveslem a 60-70 mg-ot. Akkor miért gyártanak pl. 500-sat, vagy 1000-set? Én szedek minden nap, ha el nem felejtem, kb. 300-400 mg-mot és én is szedek fogamzásgátlót!

Vegyél olyat, mint pl. a cetebe, ami elosztja egész napra a C-vitamint a szervezetben!

2010. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom mondta, hogy 1000 mg már csökkenti a hatását. Én inkább neki hiszek és nem kockáztatok.
2010. dec. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!