Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi E illetve C vitamin az...

Mennyi E illetve C vitamin az ideális?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk a férjemmel, és olvastam, hogy ezek a vitaminok jók, segítik a peteérést, meg ilyenek.

Én napi 1-1 szemet kezdtem el szedni a 200 mg-osból.

Ez jó, vagy sok?


2009. jan. 8. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak a C-vit. szokásos mennyiségét tudom, ez napi 500 gr. Ennél többet (max.1000gr) csak a betegeknek szoktak ajánlani, tehát 500-nál ne szedj többet! A vitamintúladagolásnak súlyos következményei lehetnek.


Mindenképp jó, ha babatervezésnél szeded ezeket a vitaminokat, persze az lenne a legjobb, ha a C-vitamint gyümölcsök formájában vinnéd be.

Az E-vitamin egyébként erősíti az immunrendszert, nagy szerepe van a kül. betegségek kialakulásának meggátolásában, és ne utolsósorban késlelteti az öregedést, mert hidratálja a bőr kötőszöveteit. Ez ilyenkor télen nagyon jól jön:)


Azt fontos tudni még, hogy a vitaminszedés is kúra, tehát csak akkor fejti ki a hatását, ha rendszeresen szeded, és viszonylag sokáig.

2009. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Én E-vitaminból napi egyet szedek, 200 mg-ot. C-vitamint meg 60 mg-ot tablettában, a többit igyekszem természetes forrásból pótolni.
2009. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

Akkor az E vitaminból jó mennyiséget szedek. :)

C vitamint én is próbálom természetes formában, pl. narancsban. Azt olvastam, hogy egy narancs a napi C vitamin szükséglet kétszeresét tartalmazza.

2009. jan. 8. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!